Топ ІТ новин дня (17-11)

Вступило в силу блокування ділової соцмережі LinkedIn у Росії – за порушення закону про персональні дані.

Однією з головних проблем кібербезпеки є колишні співробітники компаній та контрагенти. У Росії з ними пов’язано 46% та 47% інцидентів кібербезпеки відповідно, а у світі – 41% та 27% – такі дані містяться у звіті The Global State of Information Security Survey 2017 компанії PwC.

В США розробляють алгоритм, який би запобігав смертям під час селфі. Алгоритм уміє визначати потенційно небезпечні умови для селфі з точністю до 70%.

Facebook купила стартап FacioMetrics, який допоможе розпізнавати емодзі на обличчях людей. Цей стартап може використовуватися для вдосконалення фільтрів, які використовуються при трансляції відео.

Робот Todai Robot не зміг здати вступні іспити в університет Токіо. Розробниками цього робота є фахівці з Національного інституту інформатики Японії.

Microsoft увійшла до консорціуму розвитку Linux. Це особливо знаковий факт, якщо згадати, що Стів Балмер називав Linux “раковою пухлиною.

Snapchat буде використовувати геолокаційні дані сервісу Foursquare – компанії заключили угоду про це. У базу Foursquare увійшло більше 87 млн реальних локацій, вони будуть використовуватися для більш тонкої геофільтрації в Snapchat.

Samsung готується запустити власний мобільний месенджер, який конкуруватиме з WhatsApp та iMessage. Це буде зроблено після анонсованої угоди по купівлі компанії NewNet Canada.

Google представила додаток PhotoScan, який дозволяє відсканувати віддруковані фотографії та обробити отримані знімки.

Інженер Сем Камкар показав, як флешка за $5 може зламати за 30 секунд будь-який комп’ютер, який працює на Windows чи macOS.

Mozilla випустила iOS-браузер Focus з вбудованим режимом інкогніто, включеним по замовчуванню, та блокувальником реклами.

Facebook починає тестувати таргетинг на відвідувачів сторінки, завдяки цій функції власники сторінок на Facebook можуть настроїти таргетинг на відвідувачів сторінки та тих, хто колись взаємодіяв з публікаціями чи рекламними постами, а також – зберігав публікації сторінки.

Samsung розглядає можливість повернення Galazy Note 7 в продаж.

Популярний в Україні то рент-трекер Torrents.net.ua припинив свою роботу.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик