Топ ІТ-новин дня (8-12)

Американські правозахисники звинуватили виробника іграшок Genesis Toys та її партнера, компанію Nuance Communications у стеженні за дітьми. Все, що діти говорять біля ляльок, передається в центр Nuance Communications, компанії, яка спеціалізується на розпізнаванні мовлення. А ця компанія може використовувати отриману інформацію з різною метою, в тому числі, передавати її іншим людям.

В новій версії Windows 10 не буде командного рядка – пережитку MS-DOS, першої операційної системи виробництва Microsoft.

Google навчилась шукати по емодзі – компанія уміє інтерпретувати надіслані їй Twitter-емодзі як пошукові запити.

Більшість американців повірили в фейкові новини – 75% жителів США вірять брехливим заголовкам, приймаючи їх за справжні новини.

Сервіс Bestnine https://2016bestnine.com/ допоможе знайти найкращі фотографії в Instagram за 2016 рік. Сервіс проаналізує “лайки” та знайде дев’ять найкращих фотографій за рік.

АНБ та Центр урядового зв’язку Великобританії (GCHQ) більше 10 років прослуховували телефони пасажирів авіакомпанії Air France. Метою такого прослуховування було недопущення повторення терактів 11 вересня.

Один із засновників анонімного сервісу Secret запустив анонімну блог-платформу IO https://bold.io/.

У Android-версії браузера Chrome з’явився офлайн-режим, який дозволяє відкривати відео, музику та зображення без підключення до інтернету.

По словам Наталі Касперської, більше половина втрат даних здійснюється через хмарні сервіси.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик