Топ ІТ-новин дня (24 січня): розпізнавання облич пасажирів на благородні інвестиції Цукерберга

Блокування VPN у Китаї, інвестиції фонду Цукерберга, ідентифікація користувачів месенджерів у Росії – це ІТ-світ обговорював 24 січня.

Samsung повідомила про рекордний прибуток, якому не завадили навіть проблеми з вибухаючи ми смартфонами Galaxy Note 7.

Чистий збиток Yahoo! скоротився в 20 разів. Окрім того, компанія повідомила про те, що відклала угоду з Verizon – бо до неї потрібно підготуватися, продавши непрофільні активи.

Школяр із Британії відмовився продавати свій сайт за 5 млн фунтів. Сайт  допомагає порівнювати пропозиції на ринку та знаходити товари по найбільш вигідній ціні. Школяр називає свій проект таким, який не має аналогів і впевнений, що він коштуватиме дорожче.

Фонд Марка Цукерберга та його дружини купили пошукову систему Meta, яка допомагає вченим шукати та пов’язувати разом дані з наукових робіт.

Китай посилює контроль над діяльністю VPN-сервісів. Влада країни заборонила використання незареєстрованих VPN.

china vpn

В Росії розроблено законопроект про ідентифікацію користувачів месенджерів. В ньому сказано про обов’язкову ідентифікацію користувачів за допомогою спеціального ПЗ.

В Австралії в аеропортах запроваджують систему реєстрації пасажирів за допомогою сервісів розпізнавання облич, аналізу та розпізнавання відбитків пальців чи малюнка райдужки ока.

Поштовий сервіс Lavabit – захищений інструмент, яким користувався Едвард Сноуден, було перезапущено з покращеним ступенем захисту.

В Росії розробляють ПЗ для найму персоналу по виразу обличчя – в основі майбутньої системи лежатиме технологія розпізнавання облич, яка аналізуватиме відеозапис онлайн-інтерв’ю кандидата.

Знайдено спосіб зламати графічний пароль на Android. Такий пароль можна зчитати за допомогою камери та спеціального мобільного додатку, якщо людина знаходиться на відстані до двох метрів від записуючого пристрою.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик