Топ-5 прогнозів в сфері інтернету речей

Інтернет речей був однією з найбільш обговорюваних технологій минулого року. Слід відзначити величезні досягнення у виробництві та промисловому секторі, а однєю з найважливіших подій минулого року стало збільшення популярності споживчих -пристроїв.

Цьому сприяло, поряд з іншими факторами, активне обговорення технології інтернету речей і того, як він може вплинути на наше життя.

Тенденція інтересу до інтернету речей та активного розвитку цього сегменту очікується і в 2017 році, проте розвиток інтернету речей буде більш поступовим і впевненим.

Ось п’ять основних прогнозів ринку інтернету речей на 2017 рік від команди BusinessInsider.

1. Успішні випробовування безпілотних автомобілів

Випробування безпілотних транспортних засобів відбувалися по всій земній кулі в 2016 році. Минулого року тестувалися як безпілотні автобуси у Фінляндії, так й автобуси-шатли, що їздили в університетському містечку в Кембриджі й безпілотні таксі в Сингапурі.

Проте всі ці тестування проходили за участі водіїв, готових взяти автомобілі під свій контроль у випадку, якщо щось піде не так. У тестах Uber в Піттсбурзі, наприклад, водії були потрібні, щоб автономні автомобілі з їх допомогою проїжджади через мости або через певні небезпечні перепони.

Те, що ми побачимо в 2017 році, буде продовженням розвитку технології безпілотного водіння.

Наступним етапом буде отримання дозволу від урядових структур на перевірку повністю автономних транспортних засобів на дорогах загального користування без присутності водія в машині.

Такі випробовування будуть новим кроком вперед на шляху до повної автономії і майбутнього, де транспортні засоби не будуть мати навіть інструментів для ручного управління.

Вочевидь, це змінить і автомобільну галузь, і мобільність людей і вплине на інші речі, проте на які саме – наразі невідомо.

2. Apple і Samsung представлять аналог Amazon Echo

Apple і Samsung випустять свою власну колонку з штучним інтелектом – конкурента Amazon Echo. А загалом у 2017 році продадуть 10 млн таких пристроїв.

Amazon Echo у США був одним з найпопулярніших пристроїв у 2016 році. “У другий вагон” встигла заскочити компанія Google з її аналогом – Google Home.

Amazon Echo

Уже давно обговорюється, що компанії Apple і Samsung розробляють свої власні смарт-динаміки з вбудованим штучним інтелектом. У 2017 році ми будемо бачити, як провідні виробники смартфонів у світі приєднаються до Amazon та Google і представлять своїх цифрових помічників.

Поява цих пристроїв на ринку збільшить інтерес до них, перш за все, як до інструментів управління “розумним будинком”.

Загалом у світі буде продано 10 млн смарт-динаміків у 2017 році.

3. Небезпечені IoT-пристрої будуть використовуватися в хакерських атаках

У жовтні 2016 року хакери провели велику DDoS-атаку на DNS-провайдера Dyn, використовуючи для цього тисячі заражених підключених IoT-пристроїв, щоб придушити і паралізувати сервери компанії.

У наступні тижні ми побачили численні статті і заяви, що стосуються стану безпеки IoT загалом.

У той час як експерти та журналісти багато пишуть про безпеку IoT, а деякі компанії вживають заходів щодо захисту пристроїв, все ще існують десятки тисяч гаджетів по всьому світу, які підключені до інтернету, і при цьому які можуть бути потенційно скомпрометовані і уразливі для використання в атаках.

Напевне можна сказати, що попередня DDoS-атака – не єдина, і не остання, більше того, у 2017 році світ побачить ще не одну атаку, вчинену з використанням цих незахищених IoT-пристроїв. Наразі немає ніякого способу дізнатися про те, на кого буде направлена ця атака, чи яким буде потенційний збиток від неї, але напевне, атака на Dyn може здатися нам “квіточками” в порівнянні з майбутніми нападами.

Це означає, що питанням безпеки IoT ще не приділяється достатня увага, не дивлячись на активне обговорення цих проблем.

4. 5G з’явиться у 2017 році

Попередні технологічні комунікаційні рішення – LTE, HSPA і 3G з’явилися з деякою затримкою, яка була пов’язана і з технічними аспектами, і з “політичними” суперечками щодо частот.

Що стосується 5G, то такі затримки навряд чи будуть мати місце, а розгортання технології можна очікувати у 2017 році.

5G

Компанія Qualcomm, найбільший в світі виробник мобільних чіпів, вже оголосила про випуск модему, який підтримує роботу в мережах 5G.

Очікувати перших 5G-мереж варто в Південній Кореї і деяких районах США, швидше за все, в Техасі і Каліфорнії. У той час як повна доступність цієї технології для користувачів займе якийсь час.

5. IoT буде зброєю політиків-популістів

Політики-популісти висловлюють занепокоєння з приводу багатьох тем, відверто на них спекулюючи. У 2016 році їх риторика багато в чому була зосереджена на торгівлі та імміграції, але наступного року вони можуть багато говорити про IoT та автоматизацію загалом.

Такі розробки, як відкриття нового заводу Adidas в Атланті, наприклад, ілюструють ці ризики. Загальна ідеологія скорочення ланцюжка поставок шляхом переміщення виробництва ближче до споживачів своєї продукції – це добре. Але у 2017 році замість використання місцевих працівників на конвеєрі, Adidas буде покладатися на роботів. Це означатиме збільшення проблеми безробіття, що просто не може не стати зброєю в руках популістів.

Напевно такі кейси будуть темою голосних промов політиків, які захочуть зробити собі ім’я на популістських ідеях. Хоча це малоймовірно, але ці махінації можуть мати істотний вплив на головні тренди, які забезпечують розвиток IoT та промислової автоматизації. А це призведе до небажаного політичного забарвлення цих технологій.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик