Топ ІТ новин дня (25 січня): Оскар для віртуальної реальності і боти-любителі Дарта Вейдера

Цукерберг не стане президентом, на “Оскар” претендує кіно з віртуальною реальністю, користування соцмережами виросло на 20%, а Facebook ніяк не заспокоїться, поки не запхає рекламу всюди, куди можна, а куди ні. Ці та інші ІТ-новини дня за 25 січня.

Американська кіно академія вперше номінувала на “Оскар” в категорії “найкраща короткометражна анімація” фільм у віртуальній реальності “Перлина”. Подивитись його можна як за допомогою гарнітури віртуальної реальності HTC Vivo, так і за допомогою панорамного відео на YouTube.

У Росії заарештували начальника відділу “Лабораторії Касперського” у справі по державній зраді. В компанії підкреслили, що розслідування ведеться проти нього, як проти приватної особи. А рослідування стосується періоду, коли співробітник ще не працював в компанії.

На Android можна буде користуватися додатками, не встановлюючи їх. Google почала тестувати механізм “міні-додатків” Instant Apps. Цей механізм відповідає за відображення Android-додатків у скороченому вигляді.

У Twitter знайшли мережу з 350 тисяч сплячих ботів, які цитують уривки з книг по “Зоряним війнам”. Ботнет було створено 20 червня 2013 року, він публікував 150 твітів щоденно, та 14 липня 2013 року він перестав існувати і з того часу бот мережа знаходиться у сплячому стані.

Facebook запустила аналог “Історій” з Snapchat та Instagram – повідомлень, що само видаляються через 24 години після публікації.

У 2016 році Google заблокувала біля 1,7 млрд рекламних оголошень. Це вдвічі більше, аніж минулого року.

Apple обмежить кількість повідомлень з проханням оцінити мобільний додаток.

Хакер попередив про вразливість акаунту Президента США в Twitter – він знайшов “діру”, використовуючи яку кожен може натиснути кнопку “Забув пароль” і ввести назву президентського акаунту, а Twitter надішле посилання для відновлення пароля.

Цукерберг офіційно спростував свої плани балотуватися на посаду президента США.

У 2016 році використання соцмереж виросло на 21%. Такі дані представлено у звіті Hootsuite та We Are Social.

Facebook тестує рекламу в сервісі обміну повідомленнями Messenger.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик