Топ ІТ-новин дня (27 січня): 10 років за хакерство і забудькуватий Dropbox

В Росії за хакерство можуть посадити в тюрму на 10 років, в Данії з’явився цифровий посол, Facebook покращує захист акаунтів користувачів, а готель в Дубаї дбає про свою онлайн-репутацію і сперечається з російськими моделями

Microsoft повідомила про ріст квартального прибутку та виручки. Чистий прибуток виріс на 3.6%.

Влада Данії відкрила посаду “цифрового посла” (digital ambassador), задача якого – співробітництво з великими ІТ-компаніями. Ці компанії стають новими націями і на це потрібно реагувати – так у МІД країни прокоментували нову посаду.

Користувачі Gmail зіткнулись з небезпечною фішинг-атакою

Новий Google Chrome на 28% швидше оновлює вкладки під час перегрузки сторінок.

Нова версія Google Chrome повідомляє користувачів про використання небезпечних сторінок, які не використовують захищений протокол HTTPS.

Facebook оновила алгоритм ранжування відео. Тепер в алгоритмі буде враховуватись процент завершення – наскільки користувач подивився відео до кінця.

Згідно новому закону, прийнятому Держдумою Росії, хакерів будуть саджати на термін до 10 років – у випадку нанесення збитку критичній інфраструктурі Росії.

Dropbox відновив деяким користувачам файли, видалені декілька років тому через помилку. Хоча видалені користувачами файли повинні через 60 днів видалятись з серверів компанії.

Чистий прибуток Alphabet (материнської компанії Google) виріс на 20%.

Сервіс Satan дозволяє звичайним людям запускати власних троянців, які вимагають гроші у інших користувачів. Сервіс отримує 30% з кожного викупу.

Робот успішно обійшов “капчу”, в якій потрібно було довести, що користувач не є роботом.

Сайт про кіно IMBD виступає проти дозволу акторам публікувати в інтернеті свій справжній рік народження. Цей дозвіл був направлений проти ейджизму. Проте в IMBD вважають, що заборона протирічить свободі слова.

Водій судиться з компанією Apple, звинувативши її в тому, що смартфони iPhone відволікають увагу від дороги.

Facebook запустила можливість авторизації в соцмережі за допомогою електронного ключа-флешки.

Керівництво готелю в Дубаї Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah попросило декількох російських моделей не публікувати в Instagram відверті знімки, або, принаймні, не залишати геотеги при цьому. Прохання пояснити скаргами сімейних туристів.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик