Топ ІТ-новин дня (30 січня): вбудована боротьба з піратством та пароль по поведінці

Британці вирішили боротися з фейками на Facebook, Трамп продовжує затягувати паски, а ІТ-компанії думають над тим, як відмовитися від паролів.

Google пожертвує $4 млн на гуманітарну допомогу мігрантам. Причому половину цієї суми складуть особисті пожертви працівників компанії. Це рішення було викликано діями президента Трампа.

Експерти повідомляють, що сотням VPN-серверів для Android не можна довіряти – вони є небезпечними з точки зору потенційного зламу.

Кожен третій росіянин готовий передавати компаніям свої персональні дані заради знижок – такі результати дослідження компанії GFK.

В новій версії браузера Google Chrome відключена можливість обійти DRM-захист, який не дає копіювати відео та аудіофайли, захищені авторськими правами.

FB fake

Трамп готується обмежити доступ в США іноземних програмістів – робочу візу зможуть отримати лише професіонали з високим рівнем кваліфікації.

Штучний інтелект звинуватили у дискримінації – алгоритми штучного інтелекту часто є упередженими в своїх рішеннях.

Парламент Великобританії почав розслідувати механізм розповсюдження фейкових новин у соцмережі Facebook.

Опитування американських громадян показало, що вони наразі перестали довіряти свої персональні дані владі та соцмережам, окрім того, часто відмовляються від використання публічних Wi-Fi-мереж.

Компанії Nuance Communications та SecureAuth пропонують радикальну заміну паролям – авторизацію по голосу чи по поведінці людини.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик