Топ ІТ-новин дня (3 лютого): новий пошук картинок у Facebook та православний месенджер

Продаж інсайтів у Darknet, мобільний додаток від “Укрзалізниці”, новий пошук картинок у Facebook, атаки російських хакерів – це ІТ-світ обговорював 3 лютого.

Medium в цьому році запустить платну підписку на блоги. Про це повідомив глава сервісу.

В Darknet-і торгівля інсайдерською інформацією перетворилась на звичний бізнес. Працівники банків та інших організацій продають комерційні таємниці та допомагають хакерам проникати в корпоративні мережі.

В інтернеті хакери розмістили інструменти, якими користувалися спецслужби для зламу Apple-пристроїв та інших гаджетів. Ці інструменти використовувала ізраїльська компанія Cellebrite – відома тим, що вона продавала методику отримання даних з смартфонів державним структурам.

Cellebrite

Російська православна церква запустила перший у Росії православний месенджер “Правжизнь Telegram”. З його допомогою користувачі можуть обмінюватися матеріалами та підписатися на православні канали.

Mozilla закрила підрозділ, який займався розробкою операційної системи Firefox і звільнила співробітників.

Американцям стала доступна нова функція Facebook – пошук картинок по змісту та опису. Планувалось, що цей сервіс буде доступним слабовидячим людям, проте Facebook вирішила зробити його доступним для всіх. Функція Lumos використовує алгоритми штучного інтелекту – вона може “розуміти”, що саме розміщено на фото.

В Японії розробили технологію, яка дозволяє відчувати запахи у віртуальній реальності. Модуль Vaqso VR підключається до відомих пристроїв віртуальної реальності. Запахи передають змінні картриджі.

“Укрзалізниця” запустила мобільний додаток на Android для придбання квитків. Його функції повністю ідентичні можливостям онлайн-сервісу booking.uz.gov.ua.

Про атаки російських хакерів повідомили уряди Нідерландів та Норвегії. Ніби то хакери атакували сайт уряду Нідерландів, а також декілька поштових акаунтів держслужбовців Норвегії.

В мобільному браузері Google Chrome з’явиться сканер QR-кодів.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик