Топ ІТ новин дня (8 лютого). Страшний банківський вірус та пошукова система від Google

Протистояння Цукерберга та акціонерів Facebook, нова пошукова система від Google, інвестиції в платформу для хакерів – це ІТ-світ обговорював 8 лютого.

Музичний сервіс Spotify разом з метеорологічним сайтом AccuWeather запустили аудіоплеєр Climatune, який підбирає музику у відповідності від погодних умов.

Компанія Google представила супер інтелектуальну пошукову систему Google Cloud Search, призначену для бізнес-користувачів. Вона уміє проводити пошук по документам в Google-сховищах, по Gmail, та інших сервісах користувачів продуктів Google G Suite.

Фахівці Лабораторії Касперського виявили небезпечний “безфайловий” вірус, послідовник відомого Stuxnet, який заражає комп’ютер, практично не залишаючи слідів. Мета вірусу – комп’ютери, які управляють банкоматами. Інфіковано уже біля 140 банків по всьому світу.

Акціонери вимагають, щоб Марк Цукерберг полишив посаду голови ради директорів Facebook через проведену ним емісію акцій класу С, яка, з одного боку, розмила його долю в компанії, а з іншого – зберегла за ним більше половини голосів.

Хакер Stackoverflowin зламав 150 тисяч принтерів, щоб звернути увагу на їх вразливість, а саме на те, що пристрої стали частиною мережі ботів.

У посольствах США не виключають ситуації, коли від потенційних відвідувачів країни вимагатимуться паролі до їх акаунтів в соцмережах.

Кількість користувачів сервісів блокування реклами у 2016 році виросло на 30% і перевищило показник в 600 млн. Загалом інструментами блокування реклами користується 11% інтернет-користувачів у всьому світі.

no adds

Опитування британського телеканалу Channel 4 показало, що лише 4% жителів країни змогли відрізнити фейкові новини від реальних.

У четвертому кварталі минулого року компанія Apple продала рекордну кількість Apple Watch та отримала 80% виручки світового ринку смарт-годинників.

Twitter очистить стрічку від твітів з образами. Нова функція доповнить “фільтр якості”, який з’явився минулого року.

Facebook ввела функцію взаємодопомоги у випадку надзвичайної події. Функція Community Help є новим розділом функції Security Check, яка може повідомляти про те, що користувач опинився у зоні катастрофи чи надзвичайної події. Поки нова функція працюватиме у США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Індії та Саудовській Аравії.

Російські знаменитості стали отримувати листи, в яких їх повідомляли про те, що щодо них замовлені послуги кілера. Жертвам пропонується перерахувати $2 тис на біткоїн-рахунок.

Кіберзлочини обійшлися світовій економіці в $450 млрд у 2016 році. За цей період було вкладено біля 2 млрд записів персональних даних.

cybercrime

Алгоритм Google навчився відновлювати зображення по декільком пікселям. Це стало можливим в результаті роботи команди дослідницького проекту Google Brain.

Інвестори вклали $40 млн в платформу для хакерів HackerOne. Отримані кошти підуть на розвиток технологій. Платформа допомагає компаніям шукати вразливості у своєму програмному забезпеченні за допомогою програми Bug Bounty.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик