Топ ІТ новин дня (7 березня). Мільйон адрес від хакерів та програма для розпізнавання картин

Блокування сайтів-шахраїв в Уанеті, нова програма, що видаляє дані з зараженого ПК, нові викриття Wikileaks та нова розробка FindFace – це ІТ-світ обговорював 7 березня

Тіньовий сегмент інтернету за рік скоротився на 85% – з 30 тис до 4,4 тис. Експерти пояснюють це атакою на хостинг-провайдера Freedom Hosting II, яку здійснила група Anonymous.

Публікація квартального звіту Yahoo! супроводжувалась появою інформації про те, що керівництво компанії не надало серйозної уваги витокам даних, які сталися в результаті хакерських атак.

Мобільний додаток Smartify уміє розпізнати картину та надати повну інформацію про неї.

Соцмережа LinkedIn відмовилась зберігати персональні дані в Росії.

Українська кіберполіція закрила 67 фейкових автосайтів, які виманювали гроші у користувачів нібито за виграні автомобілі.

Wikileaks підтвердило чутки про те, що ЦРУ віддалено прослуховує смартфони користувачів.

Ще одна чутка від Wikileaks – про те, що ЦРУ виявила вразливості у антивірусу Касперського.

На базі сервісу розпізнавання облич FindFace буде запущено соцмережу для представників моди та кіно, в якій за пару кліків можна буде знайти людину по типу обличчя.

Нова небезпечна програма StoneDrill видаляє всі дані з комп’ютера жертви без можливості їх відновити та залишається практично невидимою.

Дані більш як мільйона користувачів пошти Gmail та Yahoo! продаються в “даркнеті”. Дані представляють собою імена користувачів, адреси їх електронної пошти, паролі у незашифрованому вигляді. Вартість бази – 0,0079 біткоїна або біля $10.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик