Топ ІТ-новин дня (13 березня). Приховані віруси та Twitter-боти

На початку тижня світ обговорює наслідки розкриття документів ЦРУ, попередньо встановлене шпигунське ПЗ, Twitter-ботів та повернення Google на ринок Китаю.

У США у жертв кібератак може з’явитись право на злам хакерських комп’ютерів. Така ідея присутня в законопроекті Active Cyber Defense Certainty Act (ACDC).

ФБР пропонує закрити справу про перегляд дитячого порно, щоб не засвічувати дані про хакерські інструменти, які використовує ФБР. Це може створити поганий прецедент і негативно вплинути на інші справи проти відвідувачів сайту з дитячим порно Playpen.

В смартфонах LG, Xiaomi, Samsung, Lenovo знайшли попередньо встановлене шпигунське ПЗ. Хоча ці трояни були відсутні в офіційних прошивках виробників.

Восени у продажі з’явиться “розумна куртка” The Commuter, сумісна розробка Google та Levi’s, яка уміє відповідати на дзвінки, програвати музику та робити багато інших корисних речей.

Intel заплатить $15 млрд за постачальника автопілотів для Tesla, компанію Mobieye.

Біля 48 млн акаунтів у Twitter є ботами. Це 15% всіх акаунтів сервісу. До такого висновку пришли вчені з Університету Південної Каліфорнії.

У Wikileaks повідомили про стеження за громадянами за допомогою телевізорів та холодильників – розумних пристроїв, які мають камери та динаміки.

Хакери з Wikileaks також повідомили, що смартфони на Android та iOS можуть шпигувати навіть у виключеному стані.

Вчені з університетів Штудгарта та Мюнхена повідомили про злам графічного та цифрового коду смартфона за допомогою теплової карти. Хакери можуть проаналізувати слід від пальця на екрані смартфона і таким чином зчитати код.

Півтора мільйони користувачів встановити додатки, які крадуть паролі до Instagram. Таких додатків у Google Play було знайдено більше десятка.

Новий рекламний формат Microsoft (Playable Ads) дозволить ознайомитись з додатками, в тому числі десктопними Windows-програмами, до установки та комп’ютер чи смартфон.

Google обговорює з владою Китаю повернення на ринок цієї країни.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик