Топ ІТ новин дня (15 березня). Картинка для зламу та економний Chrome

Світ обговорює документи, оприлюднені Wikileaks, в Німеччині запроваджують штрафи за неприпустимий контент в соцмережах, а Uber авторизує водіїв по селфі – ці та інші ІТ-новини дня за 15 березня.

У зламі Yahoo звинуватили офіцера ФСБ, заарештованого в Росії за державну зраду.

Водії Uber в Росії повинні робити селфі перед тим, як приймати замовлення. Це повинно захистити їх від крадіжки акаунту та використання сторонніми особами. А система Real-Time ID Check порівняє селфі з фото у про файлі і, якщо зображення не співпадуть, акаунт заблокують.

Користувачів WhatsApp та Telegram можна зламати, приславши їм всього одну картинку, по який жертва повинна клацнути. В результаті цього хакер заволодіє всіма даними користувача.

В інтернеті з’явилися приватні фотографії Еми Уотсон та Аманди Сайфрід. Хакери пообіцяли опублікувати фото ще декількох знаменитостей.

Microsoft представила конкурента корпоративного месенджера Slack – проект Teams.

Месенджер Google Allo може розкрити конфіденційну інформацію – показати історію пошукових запитів користувача.

Завдяки викраденим активістами з Wikileaks документам стало відомо, що у співробітників американських спецслужб є своя соціальна мережа eChirp. В ній також публікується корисний для їх роботи контент. Ця мережа входить до складку закритих внутрішніх мереж Intelink, які застосовують американські спецслужби.

В Німеччині можуть почати штрафувати соцмережі за незаконний контент – штраф буде накладатися за несвоєчасне видалення забороненого контенту. Максимальна сума штрафу може складати 50 млн євро.

Хакери зламали акаунт Європарламенту у Twitter, а також ряду інших організацій. На зламаних акаунтах з’явився турецький прапор.

Нова версія iOS перестане підтримувати 32-бітні додатки, через що біля 200 тис мобільних додатків перестануть бути актуальними. Це 8% вмісту App Store.

Нова версія Chrome 57 уміє берегти заряд батареї, вповільнюючи фонові вкладки.

Дані дослідження eMarketer говорять, що Google домінує на ринку пошукової реклами, а Facebook – медійної. У 2017 році Google буде займати 77% ринку пошукової реклами. Доля Facebook складе майже 40% на ринку медійної реклами.

База даних офіцерів збройних сил США була виявлена у відкритому доступі. В ній зберігались дані про їх адреси, номери карт соцстрахування, військові звання, номери телефонів та багато іншого.

Вчені з Оксфордського університету дійшли висновку, що фільтри батьківського контролю не захищають підлітків від негативного досвіду в інтернеті.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик