Топ ІТ новин дня (17 березня). Друзі напрокат та претензії до Facebook

В Японії можна взяти друга напрокат для сумісного селфі, Єврокомісія висунула нові претензії до Google, Facebook, Twitter, а боти навчились створювати власну мову – це найголовніші ІТ-новини за минулий день

База даних співробітників американських компаній опинилась у мережі. Це записи про більше як 30 млн співробітників IBM, Dell, AT&T, Boeing.

В Європі сталася масова крадіжка банківських карт росіян – зловмисники крали дані росіян, які відвідали Болгарію та Румунію. Дані викрали за допомогою скімінгу.

Uber створив навігаційну систему спеціально для своїх водіїв – водії можуть відмовитись від карт Apple та Google.

Swatch представить власну операційну систему для пристроїв носимої електроніки – розумних годинників, браслетів та інших гаджетів.

Spotify готується припинити співробітництво з Uber через скандали, які переслідують сервіс. Користувачі Spotify можуть управляти магнітолою в автомобілі водія Uber за допомогою системи Spotify Connect.

Єврокомісія дала місяць Facebook, Google та Twitter на зміну умов надання сервісу, інакше їх чекатимуть штрафи. Компанії повинні відповідати умовам ЄС щодо недоторканності персональних даних та оперативного видалення незаконного чи загрозливого контенту.

В Японії з’явився сервіс “друзів напрокат” для спільних селфі.

Боти з штучним інтелектом, запрограмовані дослідниками з OpenAI, самостійно створили систему обміну повідомленнями, яку можна назвати прообразом мови.

Google відкрила для всіх новий спосіб стиснення JPEG під назвою Guetzli, який стискає на 35% краще.

У Viber скоро з’являться чати, які зможуть само знищуватися у певний час.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик