Топ ІТ-новин дня (20 березня). Apple Glass та вимагателі з податкової

Malware-атака від імені фіскальної служби, гаджети від Facebook та збільшення затрат на кібероборону у США – це найголовніші ІТ-новини дня за 20 березня

Instagram дозволив авторам зберігати відео прямих трансляцій після завершення ефіру. Самі трансляції, як і раніше, будуть видалятись.

Apple готується випустити власний аналог Google Glass, але перед тим додасть інструменти доповненої реальності у новий iPhone.

Samsung створює свій варіант голосового асистента під назвою Bixby, який конкуруватиме з Siri та Alexa.

У Facebook розробляють чотири гаджети для масового ринку. Це гаджети, які працюватимуть з доповненою реальністю, безпілотними пристроями, а також технологіями читання думок.

Засновник Wikileaks Джуліан Асанж пообіцяв передати вразливості, які експлуатувались ЦРУ, компаніям Google, Apple та Microsoft в обмін на виконання деяких секретних вимог.

На минулому тижні у Уанеті було проведено malware-атаку, в ході якої жертви отримували листи ніби то від Державної фіскальної служби. Користувачі, які відкрили вкладені файли, активізували вірус-шифрувальник, який вимагав за розблокування файлів гроші – $300-$500.

Почалися продажі пристрою для клонування банківської карти – продаж розпочали представники хакерської групи CC Buddies. Пристрій може копіювати 21 кредитну карту у секунду. Щоб просканувати карту, потрібно просто наблизитись до людини на невелику відстань.

Під час хакерської конференції Pwn2Own 2017 в канадському Ванкувері, хакери на очах у сотень глядачів зламали операційні системи Microsoft Windows и Apple MacOS.

Дональд Трамп планує збільшити затрати на кібероборону та кібервійська.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик