Топ ІТ-новин дня (12 травня)

У США дрон здійснив рекордно дальню доставку вантажу на відстань 156 км.

У світі відбувається потужна хакерська атака. Вірус WannaCrypt (WCry) атакував комп’ютери у Іспанії, Росії та ряді інших країн. Хакери заблокували комп’ютери у більш як 15 лікарнях Великобританії та вимагають викуп в розмірі $300 в біткоїнах.

Apple Watch та нейронні мережі можуть визначити ризик інсульту з точністю 97%. До такого висновку дійшли вчені з Сан-Франциско.

Британська поліція буде використовувати програму прогнозування злочинців, яка допомагає визначити, кого із злочинців можна випустити під заставу, а кого ні.

Євген Касперський готовий дати покази Сенату США після заяви керівників розвідувальних служб про те, що вони не довіряють продукції Касперського.

У Латвії парашутист вперше у світі виконав стрибок з дрону

Ноутбуки Hewlett Packard з 2015 року містили вбудований кейлогер – записувати всі натиснення клавіш. Дані зберігалися у незашифрованому файлі на жорсткому диску.

Два роки радіостанція вчила слухачів, як краще ховати дитяче порно. Відповідні повідомлення звучали в якості реклами.

Небезпечна вразливість для Android пов’язана з механізмом видачі дозволів додаткам. Її активно експлуатують кіберзлочинці, вимагаючи дозвіл небезпечним програмам, які потім влаштовують фішингові атаки та вимагають гроші.

Компактний пристрій Synthetic Sensor може перетворити дім в “розумний” без необхідності додаткового встановлення датчиків та пристроїв. Пристрій аналізує показники дому, передає дані на комп’ютер, а той розпізнає події.

Фахівці по безпеці з Нью-Йорка навчилися створювати підробні відбитки пальців для розблокування смартфону.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик