Топ ІТ новин дня (19-05)

Telegram запустив онлайн-платежі Bot Payments для користувачів, які просувають свої послуги за допомогою ботів. Відповідальність за угоди адміністрація сервісу на себе не бере.

Фахівці Британської Королівської спільноти охорони здоров’я назвали Instagram соцмережею, яка найгірше впливає на психічне здоров’я користувачів, викликаючи почуття тривоги й неповноцінності.

Російська компанія Rambler запускає проект, орієнтований на Україну. Сайт Rambler.ua буде містити новини з українських міст. Окрім того, всі бажаючі зможуть перенести туди заблоковану поштову скриньку.

Національна комісія по інформації та громадянським свободам Франції оштрафувала соцмережу Facebook на 150 тис євро за порушення законів щодо захисту даних, а саме за те, що соцмережа не інформувала користувачів про збір даних та надання їх рекламодавцям.

Uber запустила в США сервіс для дальнобійників Uber Freight. За допомогою цього сервісу водії вантажівок зможуть шукати для себе роботу – замовлення на перевезення вантажів.

Поліцейські Великобританії почали тестувати штучний інтелект VALCI, який використовує дедуктивний метод Шерлока Холмса.

Мобільний VPN-додаток Opera VPN недоступний в українських інтернет-магазинах мобільних додатків з 18 травня. У компанії пояснили це технічними проблемами з VPN-з’єднанням.

Жертви вірусу WannaCry отримали повідомлення від зловмисників з вимогою заплатити викуп за розшифрування даних.

Джуліан Ассанж хоче просити політичного притулку у Франції. Окрім того, з Ассанжу зняли звинувачення у зґвалтуванні, це означає, що він може покинути стіни посольства Еквадору у Лондоні, де він провів останні 7 років.

У створенні вірусу WannaCry підозрюють хакерів з Північної Кореї.

Британського правозахисника заарештували у аеропорту Хітроу за відмову надати паролі до смартфону та ноутбука.

Єврокомісія визнала Facebook винною у приховуванні інформації при купівлі месенджера WhatsApp у 2014 році, коли вказала про неможливість об’єднання акаунтів соцмережі та месенджера. Через це на Facebook наклали штраф у розмірі 110 млн євро.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик