Топ ІТ новин дня (6 червня)

Apple розробила сервіс для спілкування брендів з користувачами. Цей сервіс буде представлено 9 червня на конференції WWDC.

Amazon обійшов Facebook та Visa у рейтингу найдорожчих брендів, зайнявши четверте місце після Google, Apple та Microsoft.

Штучний інтелект навчився по томограмі прогнозувати тривалість життя. Точність прогнозів – 69%.

Нова операційна система iOS 11 буде блокувати додатки, які відстежують місцезнаходження смартфона. В налаштуваннях можна буде вказати, що ці додатки (типу Uber або “Яндекс.Таксі”) матимуть доступ до геолокації лише під час їх безпосереднього використання.

Google запропонувала користувачам платити за перегляд сайтів без реклами. Компанія представила інструмент Funding Choices, який запропонує користувачам платити за перегляд сайтів без реклами через Google Contributor або внести сайти в “білий” список у AdBlock.

В Державну Думу Росії внесли законопроект про заборону анонімайзерів та VPN, тобто технологій обходу блокування сайтів. Депутати пропонують обмежувати доступ до інформаційних ресурсів, які надають доступ до технологій обходу блокувань.

Українська “Вікіпедія” налічує понад 700 тисяч статей і займає 16 місце у світі за кількістю публікацій.

Coursera отримала інвестиції в розмірі $64 млн при оцінці в $800 млн.

У 2016 році хакери заробили на вірусах-шифрувальниках більше $1 млрд.

Операційна система iOS 11 зможе сама в автоматичному режимі видаляти мобільні додатки, які рідко використовуються. При цьому дані користувача чіпатись не будуть.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик