Топ ІТ новин дня (9 червня)

Колишній аналітик Google вміє визначати рівень безробіття по порнозапитам. Велика кількість запитів, пов’язаних з порно, означає велику кількість безробітних, яким немає чим зайнятися.

Компанія Google створила навчальний план з медіа грамотності, мета якого – вивчення безпечної роботи в інтернеті.

Новий сайт Will robots take my job? https://willrobotstakemyjob.com/ оцінить ймовірність того, що ваше робоче місце займуть роботи. Досить вказати назву професії англійською та отримати результат.

Експерти виявили, що у Apple є технічна можливість шпигувати за користувачами та в режимі реального часу повідомляти правоохоронним органам про підозрілу активність. Є ймовірність того, що Apple моні торить замітки, які завантажуються в iCloud.

Користувачі Twitter, яких забанив Трамп, збираються подати до суду, вважаючи, що такі дії є незаконними і вони порушують свободу слова.

Китайські співробітники Apple продавали персональні дані покупців комп’ютерів та телефонів. Поліція затримала більше 20 людей по підозрі в порушенні недоторканності приватного життя.

Хакери зламали рекламний щит торгового центру у Великобританії, вибачились та запропонували власникам покращити свій захист. Повідомлення про це вони розмістили на рекламному щиті.

У секретному звіті АНБ йдеться про спроби зламу системи голосування перед виборами президента США у 2016 році. Кібератаку влаштували, попередньо, хакери, пов’язані з Росією.

Telegram-бот “ЖГУТ-Первая помощь” https://t.me/FastAid_bot дає поради про те, як здійснювати першу медичну допомогу. Бот працює на основі рекомендацій Європейської ради по реанімації.

Небезпечна програма Zusy поширюється через презентації PowerPoint. Причому вірус використовує не макроси, а PowerShell-сценарій, який спрацьовує, коли користувач просто проводить мишкою над посиланням.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик