Топ ІТ новин дня (14 червня)

Державна Дума Росії прийняла у першому читанні законопроект, який зобов’язує онлайн-месенджери проводити обов’язкову ідентифікацію своїх користувачів.

Вчені із Стенфордського університету виявили, що більшість (94%) студентів готові безплатно передати третім особам персональні дані своїх друзів. Показник збільшувався до 98%, якщо натомість їм пропонували безкоштовну піцу.

В Нацбанку України задумались про створення криптогривні – національної криптовалюти.

Користувачі Instagram мусять помічати платні пости – вони повинні будуть явно вказувати спонсорство. Для цього в інтерфейсі сервіса з’явиться спеціальна помітка.

В сервісі Google “Мій бізнес” з’явилась можливість створити безкоштовний сайт для компанії. При зміні даних про компанію сайт буде оновлюватися в автоматичному режимі. Він буде також оптимізований для мобільних пристроїв.

В Instagram з’явилась функція архівації публікацій.

Розробники Tor Project представили альтернативні способи установки свого браузера в країнах з інтернет-цензурою. Ці способи описують те, як встановити браузер за умови блокування сайтів проекту.

Росія стала другою країною після США по кількості кібератак. На цю країну приходиться біля 10% всіх здійснених кібератак.

Google Drive навчився виконувати повний бекап даних на комп’ютері. Нова функція буде доступна з 28 червня.

Новий Firefox 54 став багато поточним браузером та працює швидше.

Дослідження, проведене BitSight, показало, що тисячі компаній у всьому світі не оновлюють програмне забезпечення на своїх комп’ютерах.

Експерти з компанії Eset повідомили про небезпечне програмне забезпечення Industroyer, яке несе загрозу промисловим системам і є більш небезпечним аніж відомий Stuxnet.

Тисячі ІР-камер заражені ботнетами, а саме Persirai та рядом інших.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик