Топ ІТ новин дня (16 червня)

Wikileaks опублікував нову порцію документів ЦРУ CherryBlossom з набору Vault 7, який описує те, як зламувати Wi-Fi-роутери і стежити за активністю користувачів. Заражений пристрій може впроваджувати небезпечний контент в потік даних, яким обмінється пристрій і онлайн-сервіс.

Amazon купує мережу супермаркетів здорового харчування Whole Foods за $13.7 млрд.

Нова технологія Amazon може відстежувати запити в інтернеті, коли користувач підключений до Wi-Fi-мережі цього магазину. Технологія Physical Store Online Shopping Control може блокувати сайти конкурентів та показувати виключно пропозиції від Amazon.

Інженери з Південної Кореї створили компактний пристрій для розпізнавання облич з точністю 97%, який характеризується низьким рівнем енергоспоживання.

Facebook випадково розкрив імена модераторів, які видаляють сторінки потенційних терористів. В результаті були розкриті імена тисячі людей, шість з них знаходились в реальній небезпеці і мусили покинути своє місце проживання. Про помилку стало відомо у 2016 році.

Google грозить в Європі штраф у розмірі біля мільярда євро за просування свого сервісу в пошуковій видачі.

Alibaba інвестує $1.5 млрд в конкурента Uber – в компанію Grab.

Samsung купила розробника VR-додатків VRB за $5.5 млн.

В інтернеті активізувалась фішингова компанія, в ході якої кіберзлочинці намагалися викрасти дані користувачів PayPal, пропонуючи їм зробити фото з паспортом в руках.

Великобританія підозрює, що авторами хакерської атаки WannaCry були хакери з Північної Кореї.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик