Топ ІТ новин дня (19 червня)

Служба безпеки України звернулась до Інтернет-асоціації України з листом, в якому просить ліквідувати порушення законодавства, які пов’язані з реєстрацією доменів: СБУ просить заборонити використовувати для управління доменами поштові сервіси на “Яндексі” та Mail.Ru.

Електронна сигарета допоможе зламати комп’ютер через підзарядку – достатньо в сигарету вбудувати спеціальну мікросхему.

Нова програма Sorebrect призначена для корпоративних систем. Вона додає в системі процеси небезпечний код, шифрує дані і самоліквідовується. Всі команди виконуються у віддаленому режимі.

Apple та IKEA розробляють перший додаток для доповненої реальності, за допомогою якого можна зрозуміти, як меблі впишуться в інтер’єр дому.

У США стався найбільший у історії витік даних користувачів – дані майже 200 млн виборців опинилися у відкритому доступі і були доступні для завантаження.

Компанія Samsung не продовжила домен, який використовувався для управління одним із своїх додатків. В результаті це стало джерелом небезпеки для багатьох пристроїв – нові власники домену могли отримати дистанційний контроль за мільйонами смартфонів.

Уряд Росії підтримав законопроект про заборону анонімності в месенджерах. Проте планується уточнити деякі положення, які стосуються саме ідентифікації користувачів.

Український фотосервіс Depositphotos запустив безкоштовний графічний редактор Crello https://crello.com/, призначений для нефахівців в сфері дизайну. У редактора є платні елементи дизайну.

У Швеції відкрити музей найбільш провальних гаджетів – Музей невдач” (Museum of Failures). Серед його експонатів є, наприклад, окуляри Google Glass та комп’ютер Newton.
“Нова пошта” запускає електронні гроші для своїх клієнтів. Процесінг буде здійснюватися через платіжний сервіс Forpost. Проте клієнти отримають віртуальний гаманець, який можна буде повноцінно використовувати для оплати за покупки.

“Розумні” боти Facebook придумали власну мову на випадок важливих переговорів.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик