Топ ІТ новин дня (17 липня): небезпека штучного інтелекту та блокування блокувальників

Сильні світу цього попереджують про небезпеку штучного інтелекту, Apple забороняє блокувати рекламу, Ashley Madison заплатить $11 млн за злам. Це найголовніші ІТ-новини понеділка, 17 липня.

Ілон Маск попередив про небезпеку штучного інтелекту – він вважає, що штучний інтелект несе в собі фундаментальний ризик для людської цивілізації.

Google навчила штучний інтелект професійній обробці фотографій з пейзажами. Алгоритм навчився визначати найкращі види з Street View та редагувати їх.

З 2018 року відвідувачі британських порносайтів повинні будуть довести своє повноліття.

Швейцарські вчені надрукували на 3D-принтері штучне серце – повністю функціональну модель. Проте наразі вона не доступна для імплантації.

Apple заборонила інструменти блокування реклами для iPhone та iPad. В App Store не можна розміщувати VPN-блокувальники реклами та оновлення розміщених раніше.

Громадська організація “Роскомсвобода” запустила площадку по продажах послуг популярних VPN-сервісів, за допомогою яких можна обійти обмеження на доступ до заблокованих сайтів.

Автомобіль Tesla потрапив аварію, в якій постраждало п’ятеро людей. Машина різко прискорилась та в’їхала у болото.

Британський провайдер Purple, який надає послуги публічного Wi-Fi, включив в угоду з користувачами пункт про необхідність пройти обов’язкові роботи тривалістю до тисячі годин. Це може бути прибирання туалетів, чистка труб та інше. Лише одна людина з 22 тисяч звернула увагу на дивний пункт угоди.

Щоденно користувачі Facebook відправляють один одному більше 60 млрд емодзі в соцмережі і більше 5 млрд через месенджер.

Сайт Ashley Madison готовий виплатити $11 млн компенсації своїм жертвам втрати даних, яка сталась у 2015 році. Але лише тим, хто постраждав, наприклад, чий шлюб розпався. Ashley Madison – це сайт, на якому одружені люди могли знайти собі разовий секс.

По даним рейтингу Electronic Frontier Foundation до найбільш надійних компаній, які захищають дані користувачів, належать Adobe, Dropbox, Lyft, Uber, Pinterest, Credo, Sonic, Wickr та WordPress

Google поступово відмовляється від двоетапної авторизації через SMS через те, що цей спосіб є недостатньо надійний. Найближчим часом Google буде пропонувати користувачам, які використовують двоетапну авторизацію, перейти на використання сповіщень.

В даркнеті продається платформа для проведення фішингових атак. Платформа Hackshit поширюється по моделі Phishing-as-a-Service.

Автори інструментів для вимагання грошей після шифрування пристроїв відстежують потенційних жертв по даним геолокації, стараючись заразити більш багатих жертв.

Американський аналітик Сет Стівенс-Давідовіц дійшов висновку, що люди більш відверті з Google, аніж з іншими людьми.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик