Топ ІТ новин дня (1-08)

В Києві планують встановити Bitcoin термінали. До кінця літа з’явиться 20-30 таких машин.

Аудиторія Twitter не збільшується другий квартал поспіль. Такі дані представлені у фінансовому звіті компанії.

Американський суд заборонив політикам банити користувачів в соціальних мережах. Суд Вірджинії постановив, що, заблокувавши користувачів, політики порушують право людей на свободу слова.

Facebook буде використовувати технології штучного інтелекту для пошуку суїцидальних настроїв користувачів, особливо тих, які ведуть прямі трансляції.

Дослідники безпеки продемонстрували, як можна здійснити атаку на розумні пристрої, безпілотними та системи віртуальної реальності за допомогою ультразвуку.

Вчорашня історія про крадіжку даних у HBO продовжилась. Виявляється, хакери вкрали 1,5 терабайта даних, в тому числі – сценарії нових “Ігор престолів”.

Кіберполіція виявила 23 фейкових інтернет-магазини, які разом ошукали більше 150 людей. Вони отримували 100% передоплату та не постачали товар.

На конференції DEF CON експерти продемонстрували систему, яка може створювати небезпечне програмне забезпечення, яке не визначається антивірусами. Ця система використовувала штучний інтелект та машинне навчання.

Браузер Chrome позбавить заробітку на рекламі сайти з нав’язливими оголошеннями. В мобільному браузері з’явився вбудований інструмент блокування неякісної реклами.

Мобільний додаток для “ВКонтакте” збирає та передає компанії Mail.ru Group дані про місцезнаходження користувача, ідентифікаційний номер SIM-карти та мобільного телефону, список встановлених додатків і список дочок доступа Wi-Fi.

На конференції Def Con зламали двухфакторну авторизацію і довели, що надійніше користуватися апаратними токенами.

У Берліні почали тестувати вуличну систему розпізнавання облич. Під час тестування система буде порівнювати обличчя перехожих з фотографіями добровольців.

Банківський троян Trojan-Banker.AndroidOS.Svpeng.ae використовує спеціальні можливості, створені для людей з особливими потребами, в результаті цього перетворюється на кейлогер і краде всі дані, які вводяться на смартфоні.

Експерти некомерційної організації Online Privacy Foundation показали на конференції Def Con, як можна змінювати думки виборців за допомогою персоналізованої реклами у Facebook. Для цього вони використали психографічний таргетинг і довели, що користувачі краще реагують на рекламу, створену спеціально для них.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик