Топ ІТ новин дня (7-08)

В роботі Facebook стався збій – сервіс не працював певний час. Користувачі запустили хештег #facebookdown.

Експерти вважають, що скоро штучний інтелект буде використовуватися для проведення кібератак.

Mozilla запустила сервіс Send, призначений для обміну великими зашифрованими файлами.

Apple зареєструвала Instagram-акаунт https://www.instagram.com/apple/, в ньому публікуються кращі фото, зроблені на iPhone.

Disney звинуватили в зборі інформації про дітей через мобільні ігри. Дані збирають без запиту батьків, а це суперечить американському закону “Про захист конфіденційності дітей в інтернеті” (Children-s Online Privacy Protection Act, COPPA).

Влада Великобританії прирівняє до персональних даних IP, cookies і зобов’яже соцмережі видаляти інформацію про користувачів. Такі вимоги містяться у законопроекті, який розробляє уряд країни.

Хакери атакували ведучого оператора енергомереж Великобританії. Атака була організована у квітні, проте про неї стало відомо лише зараз.

Армія США відмовилась від китайських дронів через побоювання щодо кібербезпеки.

Декілька українських компаній навмисне заразили свої пристрої вірусом Petya, щоб приховати свою діяльність і ухилитися від штрафів.

Компанія Karma Mobility у вересні представить свій пристрій для мережевої безпеки Karma Block з вбудованим блокувальником реклами і анонімним входом в інтернет.

Британський фахівець з кібербезпеки Маркус Хатчінс (Marcus Hutchins) зізнався в причетності до розробки небезпечної програми Kronos.

Співробітник Google виступив проти підтримки жінок в ІТ, пояснивши факт невеликої кількості жінок в індустріі “біологічними особливостями”.

YouTube додав вбудований чат в мобільний додаток. Користувачі можуть відправляти повідомлення з текстом та відео своїм друзям.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик