Топ ІТ 8-08

Співробітника Google, який виступив проти ідей різноманітності та підтримки жінок, було звільнено.

Wikileaks запропонував йому роботу – про це його повідомив особисто Джуліан Ассанж.

Хакери вимагають викуп у розмірі $6 млн за викрадені сценарії HBO. У випадку відмови вони обіцяють викласти у спільний доступ викрадені документи, серед яких – сценарії того, що ще не вийшло в ефір.

Хакери опублікували телефонні номери акторів “Гри престолів” та вимагають викуп за листи топ-менеджерів.

Влада Великобританії вимагає, щоб розробники захистили смарт-автомобілі від хакерів. Для цього була створена нова інструкція з кібербезпеки для розробників “розумних” авто.

Декілька країн відмовились від GPS при навігації суден на користь радіолокації через ризик хакерських атак.

Instagram тестує спільні прямі трансляції. Користувач-ініціатор трансляції може додати собі гостя.

Хакери стали проявляти особливий інтерес до розробників розширень для Chrome, використовуючи для атак соціальну інженерію та фішинг.

VPN-сервіс Hotspot Shield звинуватили у стеженні за користувачами – сервіс порушує власну політику конфіденційності та відстежує і збирає дані клієнтів.

Автор документу по створенню безпечних паролів, Білл Берр з Національного інституту стандартів і технологій США (NIST) – “NIST Special Publication 800-63. Appendix” – сказав, що шкодує про свої рекомендації, бо після них користувачі стали створювати ще більш впізнавані паролі. Це ж відбулося з його рекомендацію міняти пароль кожні 90 днів.

Кількість користувачів соцмереж у світі перевищила 3 млрд – такі дані представлені у звіті Global Digital Statshot.

При підготовці до запуску свого інструменту блокування реклами, Google виявила недопустиму рекламу на багатьох легітимних ресурсах, серед яких – Forbes, Gizmodo та багато інших.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик