Топ ІТ новин дня (21 серпня): Android Oreo, марне блокування ВК і небезпека бойових машин

Найголовніша новина дня – Android Oreo, нова мобільна платформа від Google. А ще небезпека розумних машин, що вбивають, відвідуваність українцями заблокованих сайтів та небезпека нової кібератаки на Україну.

Google представила нову версію Android під назвою Oreo. Одна з найголовніших її новинок – режим “картинка в картинці” який дозволяє використовувати додаток і одночасно дивитись відео чи спілкуватися в чаті. Окрім того, збільшена швидкість завантаження картинок і оптимізовано споживання енергії.

Дослідники Google виявили вразливість, яка може видаляти водяні знаки на фото. Проте сайт стокових фото Shutterstock навчився обходити цей інструмент.

Третина українських користувачів продовжують відвідувати російські інтернет-сервіси, заблоковані на території країни, – такі дані озвучила компанія Factrum Group Україна. В липні “ВКонтакте” користувалися хоча б раз в місяць 35% українських користувачів, “Яндексом” – 33%, Mail.ru – 30%, “Одноклассниками” – 22%.

Глава Tesla Ілон Маск та більше сотні розробників в сфері штучного інтелекту закликали заборонити “бойових роботів” – системи автономної зброї, які можуть відкривати вогонь без наказу людини.

Хакерське угрупування OurMine здійснило злам акаунтів Sony PlayStation Network (PSN) в Twitter та Facebook, повідомивши про отримання доступу до бази даних користувачів PSN. Хакери закликали керівництво вийти на зв’язок з ними.

Система розпізнавання мови від Microsoft встановила новий рекорд точності – кількість помилок досягнула 5,1%, що на 12% краще, аніж рік тому.

Google запускає в результатах пошуку прев’ю для відео із самозапуском. Це дозволить користувачам відразу бачити, чи потрібне їм це відео. Звук на мобільних пристроях буде присутній лише коли користувач підключився через Wi-Fi.

Натільна камера FrontRow транслює життя свого власника в соціальні мережі. Прилад носять на шиї і від в будь-який момент може зняти фото чи відео та розмістити його в соцмережах.

Хакери навчилися зламувати смартфони та планшети через заміну екрану. Для цього експерти з безпеки відділили екран від основної плати, підключили його до інтегрованого чіпа, який може маніпулювати даними і реалізували таким чином атаку виду “людина посередині” – man-in-the-middle, яку, для точності, назвали chip-in-the-middle – “чіп посередині”.

Сайти, які приймають біткоїни, розкривають анонімність користувачів. Можна легко встановити відповідність між cookies-файлами користувача та його крипто транзакціями. Дослідження вчених Прінстонського університету показало, що більше 50 з 130 проаналізованих інтернет-магазинів, які приймали біткоїни, передають назовні інформацію рекламодавцям та аналітичним компаніям, що і є причиною витоку.

Нацбанк України повідомив про те, що готується нова атака на фінансові структури – її прелюдією є розсилка заражених Word-файлів, яка триває уже більше 10 днів.

В Китаї пройшло перше засідання інтернет-суду, цей суд розглядатиме справи про порушення авторських прав, інтернет-шахрайства та порушення торгових угод.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик