Топ ІТ-новин дня (22 серпня)

В Естонії планують провести перше державне ICO – первинне розміщення токенів. Інвесторами його зможуть стати онлайн-резиденти Естонії. А отримані кошти будуть направлені в фонд державно-приватного партнерства.

Експерти відзначають нову тенденцію здачі в оренду троянів. Сервіси “вимагачі як послуга” (ransomware as a service) стають все популярнішими, їх автори отримують долю від коштів, які вдалося виманити тим, хто розсилає віруси.

Фахівці з ESET розповіли про троян Joao, який націлений на геймерів. Вірус розповсюджується разом і іграми розробника Aeria Games через неофіційні сайти.

Facebook зробив постійною функцію Safety Check. Завдяки цьому користувачі зможуть повідомляти про безпеку під час терактів чи стихій в будь-який час.

Фахівці з компанії IOActive дійшли висновку, що хакери можуть зламати домашніх роботів та таким способом слідкувати за їх власниками, отримуючи фото та відео, більше того, заставити роботів нанести шкоду людям.

До Верховного суду США подали позов, в якому вимагають анулювати права Google на слово “to google”, вимогу пояснюють тим, що це слово стало широковживаним дієсловом і набуло значення, яке не пов’язане з торговою маркою.

Міністерство оборони США планує відмовитися від аутентифікації за допомогою пластикових карт і перейти на біометричну аутентифікацію. Нова система BioTracker реєструє швидкість вводу на клавіатурі, стиль натиснення мишки та використовує створений унікальний відбиток для неперервної аутентифікації співробітника.

Хакери крадуть номери телефонів у власників криптовалют, а потім переводять кошти на свої гаманці. Ця проблема почастішала останнім часом. Вона є небезпечною ще й тому, що операції з криптовалютами є незворотніми.

Генеральна прокуратура України та Нацполіція затримали шахраїв, які пропонували заробити на крипто валюті SwisCoin. Дохід зловмисників перевищив $500 тис.

Фахівці з ESET повідомляють про ріст числа кібератак з використанням популярних торентів та файлообмінних сервісів.

Новий вірус-троян SyncCrypt ховає основні небезпечні компоненти в за архівованому вигляді всередині графічних файлів формату .PNG. Антивіруси його не ідентифікують.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик