Топ ІТ-новин дня (28 серпня). Новий керівник Uber, нова дочка Цукерберга і те, як Google відключив інтернет в Японії

Зранку ІТ-світ обговорював нового главу Uber, ввечері – нову доньку Цукерберга. Поміж тим китайці таки деанонімізували свій інтернет, Google випадково відключила інтернет в Японії, а хакери продовжують експлуатувати тему “Гри престолів”.

Хакери через спам поширювали віруси, в яких обіцяли розповісти, що буде в новій серії “Ігор престолів”. Вірус 9002 розповсюджувався у вигляді листів з вкладеним відео, а при його перегляді на комп’ютер завантажувався власне вірус.

В Китаї повністю заборонили анонімність в інтернеті. Китайська влада зробила жорсткішими правила використання інтернетом, ввівши обов’язкову реєстрацію реальних імен користувачів.

Лікарні у Великобританії знову стали жертвами кібератаки – ті ж лікарні, які в травні першими відчули на собі атаку WannaCry, зустрілися з новим небезпечним ПЗ.

Google випадково залишила без інтернету цілу країну – через помилку в Google, майже півдня 25 серпня половина користувачів Японії не могла підключитися до Мережі.

В Google Chrome з’явиться можливість назавжди відключати звук на сайтах. Компанія Google наразі тестує цю функцію.

Рада директорів Uber вибрала нового генерального директора. Ним став Дара Хосровшахі, колишній керівник сервісу Expedia.

На сайті Pastebin опубліковані паролі доступу до тисяч IoT-пристроїв. Список містить IP-адреси пристроїв, логіни та паролі. Цікаво, що в більшості це комбінації, які використовуються по замовчуванню – admin:admin, root:root.

Вихід нової платформи iOS 11 “вб’є” біля 190 тисяч додатків в App Store – вони не зможуть коректно працювати на нових пристроях.

У Марка Цукерберга народилась друга дочка – вона отримала ім’я Августа.

Facebook заборонить адміністраторам сторінок з підробними новинами купувати рекламу в соцмережі.

Дослідники з Vox Ukraine та TheRespo дійшли висновку, що на сторінці президента України активно спілкується більше як 1,5 тисячі ботів.

В Бразильському університеті ретрансляційний вузол Tor був налаштований таким чином, щоб шпигувати за користувачами. Співробітники вивчали, чи можна в Tor вбудувати небезпечні сервіси.

Мобільний додаток для анонімного спілкування Sarahah передавав контактні дані з телефону на сервера розробника.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик