Топ ІТ новин дня (21-09)

Популярний антивірус для Android – мобільний додаток DU Antivirus Security – таємно збирав інформацію про своїх користувачів. Програма є доволі популярною – кількість її установок досягає 50 млн.

Google оголосила про купівлю частини мобільного бізнесу HTC за мільярд доларів. Угода зачепить команду, яка розробила смартфони Pixel та Pixel C.

Кількість запитів, пов’язаних з криптовалютами, до пошукової системи Google виросла на 450% у річному вираженні.

Британський прем’єр-міністр Тереза Мей хоче, щоб великі технологічні компанії видаляли екстреміський контент протягом двох годин після публікації.

Компанія Volvo представила сервіс підписки на автомобілі з можливістю заміни кожні два роки. Перед покупкою машину можна налаштувати під себе. Абонплата передбачає обслуговування автомобіля, мийку, заправку та чистку салону. Її розмір залежить від моделі автомобіля.

Google збирається побудувати власне місто. Згідно задумки компанії, воно матиме ідеальне технологічне середовище для його жителів.

В Масачусетському технологічному інституті визнали наукову користь “Вікіпедії” та сказали, що на неї можна посилатись у наукових статтях.

Компанія FedEx оцінила збитки від вірусу Petya в $300 млн. При цьому 75% заражень вірусом прийшлось на Україну.

Проросійські акаунти у Facebook організовували в США мітинги на підтримку Трампа і проти Хіларі Клінтон. Зустрічі анонсувалися у групі “Бути патріотом”.

Хакери навчилися ховати небезпечний код для майнінга крипто валют на серверах популярних CMS (WordPress, Joomla), заставляючи користувачів при відвідуванні сайтів майнити криптовалюту.

Євросоюз розглядає можливість введення сертифікатів безпеки для цифрових продуктів.

Метою зараженого вірусу CCleaner були великі технологічні компанії, серед яких Microsoft, Sony, Intel. Експерти вважають, що програма шпигувала за їх інтелектуальною власністю. Ймовірно атака велась з території Китаю.

Хакери зламали інформаційні системи Комісії по цінним паперам та біржам США. В результаті цього зловмисники могли отримати доступ до закритої інформації.

У Швейцарії закрили біржу з продажу підробної криптовалюти QUID PRO QUO Association.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик