Топ ІТ-новин дня (26-09)

Google почала продавати “розумну” джинсову куртку Levi’s за $350. Ця куртка має сенсорні вставки з “розумної” тканини. З їх допомогою можна управляти музичним плеєром чи навігатором.

В Україні вперше нерухомість було продано за крипто валюту. Для угоди використовувався стартап Propy, угоду було оформлено із використанням механізму смарт-контрактів.

Російські акаунти у Facebook намагалися використати політичну рекламу, щоб викликати розкол на расовій та релігійний основі серед американців.

Американський суд заборонив місцевій владі посилювати федеральні закони про дронів, наприклад, вимагати їх додаткову реєстрацію.

Російська ФСБ вимагає у Дурова надати доступ до даних та переписки користувачів Telegram. Документи отримав офіс Telegram у Лондоні. У разі невиконання вимог, Telegram може отримати штраф, а у разі повторного – зіткнутись з блокуванням в Росії.

В інтернеті зафіксовано нову спам-кампанію по поширенню вірусу Locky. Спам-листи містять підроблене повідомлення від Herbalife International з небезпечним вкладенням.

На сайтах американського телеканалу Showtime використовувалось приховане ПЗ для майнингу крипто валюти.

Twitter вперше розширив ліміт на кількість символів. Наразі обмежена група користувачів може писати в Twitter записи довжиною 280 символів. Проте уже сьогодні можна отримати доступ до нової функції, встановивши розширення Tampermonkey для браузера та відвідавши сторінку https://gist.github.com/Prof9/c16fc4997e0ef5b22a15c43edd7f5f49, з якої установити додаток.

Експерти виявили, що найбільшу кількість вразливостей містить браузер Safari, а найменшу – Google Chrome. Аналіз було проведено на основі утиліти для перевірки Dom-движків браузерів.

Кіберполіція створює систему екстреного інформування про кіберзагрози.

По даним телеканалу CNN, АНБ стежить за більш як 100 тисячами іноземців за межами території США.

Компанія Adobe випадково розмістила приватний PGP-ключ в офіційному блозі. Проте помилка була доволі оперативно виправлена, а ключ було відізвано.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик