Топ ІТ-новин дня (27-09)

Uber планує показувати клієнтам причини низьких оцінок від водіїв. Наразі нова функція доступна для користувачів з США та Канади.

В Ірані завели справу проти Павла Дурова – сервіс Telegram, яким управляє Дуров, звинуватили в популярності серед бойовиків “Ісламської держави”.

Фахівці Ghost Data проаналізували біля 180 тисяч Instagram-історій, частина з них містить геотеги. Ці дані, на думку фахівців, допоможуть зрозуміти поведінку терористів.

Дані 5,6 млн росіян продаються на форумах, в основному, це інформація клієнтів страхових компаній. Більше половини записів містять не лише персональні дані, але й інформацію про автомобіль, історію страхових угод та копії документів.

В пошуковій системі Google з’явилась можливість зіграти в стару гру – в “Змійку”. Для цього просто в пошуковому рядку потрібно ввести запит “Змейка” або “snake”.

Хакери з КНДР розіслали фітингові листи співробітникам криптовалютних бірж з Південної Кореї. Проте атака зловмисників виявилась невдалою.

Месенджер Telegram став третім по популярності у іспанської аудиторії після того, як поліція заблокувала сайти на підтримку незалежності Каталонії.

Хакери навчились віддалено блокувати iCloud-акаунт власників Mac та вимагати гроші за доступ до комп’ютера. Найбільш ймовірним варіантом отримання даних доступу експерти називають злам сторонніх сервісів та той факт, що користувачі часто використовують однаковий пароль для різних сервісів.

Google планує уникнути штрафу Єврокомісії, запустивши спеціальний сервіс для європи Google Shopping. Цей сервіс продаватиме рекламу по аукціонній моделі.

Масові зараження сайтів вірусом, який заставляє відвідувачів майнити крипто валюту, є результатом росту популярності серед хакерів JavaScript-бібліотеки Coinhive.

Китайський сервіс Weibo дарує користувачам iPhone за те, що вони допомагатимуть йому в цензурі. Смартфон отримають ті, хто повідомить про найбільшу кількість фактів про розміщення образливих та протиправних записів.

Вчені запропонували ідентифікувати користувачів за допомогою сканування серця. Форма серця людини є унікальною, окрім тих випадків, коли людина хворіє серйозним захворюванням. cl

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик