Топ ІТ 29-09

Вразливість браузера Internet Explorer дозволяє небезпечним сайтам відстежувати, що саме користувач вводить в адресний рядок браузера.

Google дозволила відключати набридливу рекламу, наприклад, ту, яка задає забагато питань.

В китайську пошукову систему Baidu буде вбудовано інструмент стеження за чутками. Отримана інформація буде передаватись поліції.

Австралійські вчені знайшли спосіб вимірювати пульс за допомогою дрону. Дрон повинен мати камеру Go-Pro та систему розпізнавання зображень, яка дозволить зчитати рухи шиї людини та входи й видихи.

Стартап ELSE Corp на основі технологій Microsoft Azure пропонує створити унікальне взуття точно по стопі замовника.

Російська компанія SocialDataHub запустила сервіс “Батьківський контроль”, який дозволяє слідкувати за активністю дітей в соцмережах. Сервіс буде аналізувати активність дітей і повідомляти про неї користувачів. Сервіс стартував зі салоганом “Краще ми, ніж ФСБ”. Він повідомлятиме батьків, якщо дитина зацікавиться зброєю та наркотиками чи стане членом сумнівної групи.

Facebook запускає рекламу для бізнесу в повідомленнях. Це означає, що маркетологи зможуть використовувати нові інструменти, побудовані на основі Facebook Messenger.

Кіберполіція розкрила колишнього держслужбовця, який торгував закритими персональними даними українців, забороненими для розповсюдження.

27% співробітників є причиною витоків корпоративних даних.

ЦРУ шукає російськомовних співробітників для “розкриття правди”, а саме фахівця по обробці та аналізу даних, аналітика кіберзагроз, психолога та викладача іноземної мови. Інших роз’яснень терміну “розкриття правди” не надається.

Китайські камери спостереження навчилися розпізнавати людей та машини на фотографіях та ідентифікувати їх. Поряд з людьми та машинами з’являються ідентифікаційні текстові мітки у режимі реального часу.

iOS-додатки можуть збирати метадані, які розкривають місце положення користувачів.

Google працює над створенням смарт-колонки з функцією відеозв’язку. Робоча назва пристрою Manhattan, від матиме 7-дюймовий екран.

Двох ІТ-фахівців звільнили з роботи за те, що вони добували біткоїни у будівлі уряду Криму.

Хакери підробляли листи від популярних порноресурсів Pornhub та Redtube для фішингових атак на активістів ряду американських громадських організацій.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик