Топ ІТ 6-10

“Лабораторія Касперського” на два дні відкрила у Лондоні магазин Data Dollar Store https://www.datadollarstore.com/, в якому продавала сувенірну продукцію – кружки, футболки та інше в обмін на особисті дані користувачів.

Мобільний iOS-додаток для Uber уміє записувати екран для iPhone навіть у закритому стані. Компанія повідомила, що видалила цю функцію, проте фахівці з безпеки віднайшли її і в нових версіях. Цікаво, що Apple дозволила Uber підтримувати цю функцію – її можна використовувати лише з дозволу Apple.

У Німеччині законодавчо заборонили проявляти ненависть в інтернеті. У свою чергу, провайдери соціальних сервісів зобов’язані видаляти контент, який містить мову ворожнечі.

Експерти у сфері інформаційної безпеки назвали найбільш небезпечну персону в інтернеті. Нею виявилась Авріл Лавін – саме з цієї виконавицею випускається найбільша кількість небезпечного контенту. 22% mp3-файлів, пов’язаних з іменем виконавиці, заражені вірусами.

Користувачі Instagram можуть відправляти свої “історії” безпосередньо у Facebook.

Виявлено небезпечний плагін для WordPress, який використовує вразливості нульового дня. Він маскується під популярний анти-спам модуль WP-SpamShield Anti-Spam.

Онлайн-чат AIM компанії AOL перестає працювати після 20 років роботи. Причина – у користувачів змінилися використовувані ними способи онлайн-комунікації.

Видання The Wall Street Journal (WSJ) повідомило, що російські хакери за допомогою антивірусу “Лабораторії Касперського” викрали дані Агентства національної безпеки.

1 млн даних Yahoo-акаунтів з розшифрованими паролями продаються у Dark Web.

Telegram-Бот telegram.me/wifimapbot підкаже пароль до публічних точок доступу до Wi-Fi. Після його запуску досить запустити пошук, відкрити боту свою локацію і від підкаже паролі до Wi-Fi поблизу вас.

Китайські вчені розробили IQ-тест для систем штучного інтелекту. Його пройшли голосовий асистент Siri, а також штучний інтелект Google та пошукова система Bing. Переможцем став штучний інтелект від Google. Siri зайняв останнє місце.

Компанія NovaStor розіслала своїм потенційним клієнтам попередження про те, що не варто використовувати продукцію “Лабораторії Касперського”, бо є ймовірність, що дані користувачів можуть бути прочитані і викрадені.

У стрічці новин Facebook буде відображатись додатковий контекст та інформація про джерело новин з “Вікіпедії”. Це, на думку адміністрації сервісу, допоможе користувачам вирізняти фейковий контент.

Безпровідні наушники Pixel Buds містять вбудовану систему перекладу. Гаджет підтримує 40 мов. Для його роботи використовується мобільний додаток Google Translator. Для її використання доведеться купити телефон Pixel 2.

У Великобританії почали збирати гроші для відміни норму суду, яка дозволяє злам комп’ютерів та смартфонів для стеження за громадянами. Збір коштів ініціювала організація Privacy International.
Жінка у Голандії купила веб-камеру, а через деякий час пристрій став явно стежити за нею – повертатися відповідно до її місця знаходження, та розмовляти з нею.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик