Топ ІТ 9-10

Microsoft припиняє розвиток своєї операційної системи Windows Mobile.

Хакери зламали сервера хмарного хостингу Amazon для майнинга біткоїнів. Жертвами стали два корпоративних клієнти Amazon.

Facebook пообіцяла вручну перевіряти політичну рекламу – це рішення було прийнято після останніх новин щодо впливу політичної реклами, купленої ботами, на президентські вибори.

Disqus повідомила про втрату даних більше 17 млн користувачів у 2012 році. При цьому хакери могли отримати імена, поштові адреси, нікнейми, а також паролі частини користувачів.

Google підтвердила, що російські акаунти купували політичну рекламу в YouTube та Gmail, а також в рекламній мережі DoubleClick. На неї було потрачено десятки мільйонів доларів.

Фішингова кампанія FreeMilk дозволяє зловмисникам перехопити електронну переписку своїх жертв. Хакери пропонують індивідуально налаштовані документи-приманки і жертва навіть не підозрює, що вона спілкується із зловмисником.

Дані мільйонів користувачів сервісів Bitly та Kickstarter потрапили у відкритий доступ. Це стало результатом зламу 2014 року.

Новий стандарт Payment Request API, призначений для спрощення інтернет-платежів, дозволятиме зберігати платіжні дані в браузері так само, як і зберігати паролі. Згідно задумки авторів стандарту, цей спосіб буде безпечнішим, бо він дозволить не зберігати платіжні дані на різних серверах. Проте ці дані можна буде викрасти з браузера.

Хакери заробили $63 тис, заражаючи сервери небезпечним ПЗ, яке майнить крипто валюту Monero.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик