7+3: найцікавіше в ІТ за 1 листопада. Росія “розрізає” інтернет, а хакерська атака – привід до стрілянини

Від сьогодні в Росії заборонені анонімайзери та VPN. Цей знаменний день чиновники від телекомунікацій дуже символічно відзначили розрізуванням мережевого кабелю на відкритті Russian Internet Week. Світ інвестує у блокчейн, ЄС серйозно налаштована проти кібератак, а витівка дочки співробітника Apple вартувала йому роботи. 7 новин та 3 статті, які відображають ІТ-картину дня.

Алгоритм, розроблений вченими з університету Карнегі-Меллона, навчився по МРТ з точністю 91% визначати, чи є у пацієнта суїцидальні нахили.

Фахівці з безпеки знайшли помилку в баг-трекері Google. Алекс Бірсан отримав доступ до трекера, через який співробітники Google відстежують всі повідомлення про несправності у продуктах Google, в тому числі невиправлених. За це Google заплатила Бірсану $15.6 тис.

Від сьогодні в Росії заборонили обходити блокування сайтів через VPN та анонімайзери. Він означає, що провайдери повинні будуть блокувати анонімайзери.

Інвестиції в блокчейн-стартапи у 2016 році перевищили показник в півмільярда доларів на рік. Це рекордний показник. У 2013 році такі інвестиції не перевищували $100 млн.

Влада ЄС пропонує прирівняти хакерську атаку до акту агресії. Якщо ця ініціатива євро парламентарів буде прийнята законодавчо, то держава, яка постраждала від кібератаки, зможе у відповідь на неї застосувати реальну зброю.

Через дочку, яка розмістила на YouTube відео огляд нового iPhone X до початку його офіційних продажів, співробітника Apple звільнили з роботи.

Користувачі із США масово жалілися на те, що Google Docs заблокував їх документи, звинувативши їх у порушенні правил використання сервісу. Google визнала, що у всьому винна помилка і пообіцяла якомога швидше її виправити.

Журналісти різних американських видань вирішили перевірити, як працює система розпізнавання облич Face ID у новому iPhone X. Тест Mashable виявив, наприклад, що система не розпізнає близнюків. Журналісти Business Insider перевірили, що система не впізнає людину без бороди, яка до того мала бороду. Система уміє впізнавати людину, якщо користувач одягнув окуляри, використав перуку чи накладного носа.

Керівник блокчейн-стартапу Aworker на сторінках VC.ru розповідає, як блокчейн може змінити сферу HR. Наприклад, система може гарантувати особистість людини, яка прийшла на співбесіду, а також гарантувати справжність рекомендаційних листів. Загалом блокчейн допоможе створити собі надійну професійну репутацію.

Це повідомлення не було б таким смішним, якби не було таким сумним. Хоча на початку може здатися, що це фейкова новина з якогось не дуже довіреного сайту. Проте факт реальний і фото його підтверджує. Отже, під час відкриття Russian Internet Week замість традиційної червоної стрічки розрізали мережевий кабель.

Робив це, серед інших, керівник комітету Держдуми по інформаційній політиці. Що ж, на фоні новини про заборону анонімайзерів та VPN, це виглядає особливо символічно.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик