7+3: важливе в ІТ за 2 листопада: хакери ламають поштові скриньки та принципи роботи Facebook

Конгрес продовжує розслідувати втручання в американські вибори, Lenovo бізнес Fujitsu, Sony випускає робота-собаку. А експерти готові вкладати в технології розпізнавання емоцій.

Lenovo купує ПК-бізнес Fujitsu за $160 млн з можливістю доплати в майбутньому в залежності від успіхів придбаної компанії.

Facebook представила квартальний звіт. У ньому сказано, що сторінки соцмережі щодня відвідують 1,37 млрд користувачів, що на 12% більше, аніж в попередньому кварталі. Середній доход Facebook з одного користувача перевищив $5.

У “Лабораторії Касперського” знайшли вірус, який краде криптовалюту. Вірус CryptoShuffler підміняв назву гаманця на іншу і гроші перераховувалися зловмисникам. Завдяки вірусу було вкрадено більше $140 тис.

У Конгресі продовжуються слухання щодо впливу Facebook, Twitter та Google на результати американських виборів. Представники російської “фабрики тролів” скуповували рекламу та демонстрували її в цільових групах, намагаючись зіграти на настроях людей.

Словник Collins назвав словом року “фейкові новини” – “fake news”. Використання цього словосполучення за рік у медіа виросло більш як на 360%.

Компанія Sony представила нову версію робособаки Aibo. Новий гаджет може самонавчатися та з часом створити власну особистість

Більше 4,7 тис адрес хотіли зламати хакери з угрупування Fancy Bear. Серед їх жертв – користувачі з США, Росії, України, Грузії та Сирії. Жертвами мали стати журналісти, чиновники, опозиційні політики. Детальні подробиці щодо того, ким були жертви з України, автори матеріалу з Associated Press не повідомили.

“Чи вб’є Facebook майбутні Facebook?” – автори статті з такою назвою у Wired розмірковують про те, що Facebook сьогодні можна назвати одним з головних вбивць іновацій. Компанія скуповує цікаві проекти, часто закриває їх. А це, та її гегемонія на ринку призводить до того що ніхто не хоче інвестувати в соціальні медіа.

Відразу декілька видань показали, яку саме рекламу купували російські тролі у Facebook. Наприклад, в матеріалі Politico можна побачити і розмальовки з Берні Сандерсом, і намагання пов’язати його з мусульманами, і пропозиція вчити дітей стріляти змалку, маніпуляції та відверту брехню про Хіларі Клінтон

Видання Inc розповідає про перспективи технології штучного інтелекту, а саме в розпізнавання емоцій і намагається дати відповідь на питання, чи варто інвестувати в це.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик