7+3: найголовніше в ІТ за 3 листопада. Тролі створюють фейки, фейки завойовують Facebook

11 хвилин без Twitter-а Трампа, фейкові акаунти у Facebook, рекордна капіталізація Apple та 29 років першому інтернет-хробаку – це найцікавіше в ІТ наприкінці тижня.

7 новин

Компанія Grammarly випустила iOS-клавіатуру  для перевірки граматики, Android-додаток знаходиться на етапі розробки. Програма уміє виправляти помилки у повідомленнях англійською.

Цілих 11 хвилин у Twitter був недоступний акаунт Дональда Трампа. Співробітник Twitter у день звільнення видалив цей обліковий запис.

Одна Bitcoin-транзакція споживає тижневий запас електрики цілої сім’ї. На обслуговування однієї транзакції потрібно біля 215 кіловат-годин.

Apple представила чудові фінансові результати і збільшила продажі iPhone. Через це після публікації фінансового звіту її капіталізація перевищила $900 млрд.

Кожний четвертий співробітник використовує одні і ті ж облікові дані для авторизації в соцмережах та корпоративних системах. В середньому співробітники компаній використовують 190 паролів.

У фінансовому звіті Facebook за попередній квартал було декілька цікавих моментів. Наприклад, у 10% користувачів є акаунти-дублікати, а 2-3% акаунтів у Facebook – це фейки.

Хакери, які поширювали вірус Zeus, стали використовувати пошукову оптимізацію – SEO для поширення свого вірусу. Хакери заставляли небезпечні сайти опинятися у верхній частині пошукової видачі і таким чином заставляли користувачів переходити на небезпечні сайти.

3 статті

Кожного дня масштаб “ураження” діяльністю російських тролів американського інтернет-простору вражає ще більше. Сьогодні стало відомо, що популярний Twitter-блогер – акаунт @Jenn_Abrams, який цитували багато медіа і який сприймався усіма як акаунт пересічної американки, був продуктом російської фабрики тролів. Акаунт існував з 2014 року.

2 листопада виповнилося 29 років хробакові Моріса – першому інтернет-хробаку, який спричинив масові на той час ураження. Можна прочитати  цікаві факти про цей вірус. До прикладу, він заразив 10% комп’ютерів в інтернеті, а його автора засудили до трьох років умовно.

Про російську “фабрику тролів” в інтернеті пишуть давно. Конгрес розглядає, як вона вплинула на вибори. Тому цікаво буде почитати розслідування РБК про існування цієї структури, як вона набирала співробітників, тратила гроші та багато іншого

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик