7+3: цікаве для читання на вихідні. Підлітки та смартфони, перевірка Google Analytics, SSL, блокчейн та роботи

У недільному випуску “7+3” пропоную 7 статей та три цікавих інструменти. Сьогодні – про блокчейн, любов до роботів, електронних свідків, алгоритм Facebook та багато іншого.

Статті

MediaSapiens переклало статтю про смартфони і сучасних підлітків – про так зване iПокоління, яке я називаю “цифровими аборигенами”, тих, хто, умовно кажучи, ріс з планшетами в руках. Вони не дуже люблять гуляти, не особливо зацікавлені в стосунках, вони більш депресивні та проводять багато часу онлайн. Навіть забагато

Що ви знаєте про блокчейн? Видання VC.ru пропонує пройти тест і перевірити, чи ви розрізняєте блокчейн та біткоїн, альткоїн та токен, ефір та ICO.

Ще один цікавий текст від VC.ru – аналіз української аудиторії TelegramВ основному, це кияни та жителі великих міст, студенти з низьким рівнем доходу, хлопці, які цікавляться ІТ. У розрізі віку, Telegram цікавий людям від 18 до 34 років, але найбільш активно ним користуються у віці 18-24 роки. Я навіть знаю, чому – студенти замінили ним “ВКонтакте”.

Lookalike розповідає про роботу стрічки новин Facebook. В останній публікації на сайті пояснюється, що таке низькоякісні сторінки, як Facebook бореться з клікбейтом і що не варто робити на своїй бізнес-сторінці у Facebook.

Електронні свідки – нове поняття, яке виникло у судочинстві та розслідуванні злочинів. Гаджети, які акумулюють інформацію щодо активності користувача, можуть свідчити за або проти нього, надавши поліції та суду факти, які підтверджують чи спростовують підозру. І уже є море прикладів щодо використання таких даних. Проте це наразі не регламентоване, а юристи застерігають, що ці дані є де-факто свідченням особи проти себе. У моїй статті в Еспресо розповідаються випадки такого стеження та піднімається питання щодо майбутнього таких даних.

Meduza доступно пояснює про те, що таке SSL-сертифікат і навіщо він потрібен. Єдине – українським сайтам постачальника SSL, очевидно, краще шукати в Україні.

Wired піднімає питання кохання з роботами. Чи готові ми до цього? Наскільки це реалістичне майбутнє і наскільки близьке? Велика стаття розповідає про історію питання, про професора Хіросі Ісігуро (Hiroshi Ishiguro), одного з найбільш відомих інженерів, які створюють роботи

Інструменти

  • GA-master

Євгеній Шевченко, керівник UaMaster анонсував цікавий сервіс – інструмент аудиту веб-аналітики. З його допомогою можна перевірити, чи правильно на вашому сайті встановлено модуль Google Analytics. Вам буде запропоновано вибрати акаунт, до якого підключена аналітика та вказати сайт. В результаті ви отримаєте такий результат.

Дуже корисно, що для кожного пункту можна уточнити проблему і отримати пояснення, що ж не так. Правда, я відзначила, що тестую не інтернет-магазин, проте сервіс відмітив мені як помилку відсутність цілей (воронки продажів).

  • Pixie

Пароль – наразі найпопулярніший, проте чи не найбільш недосконалий спосіб авторизації. Минулого тижня Bloomberg разом з вченими з Флориди представили новий спосіб двофакторної авторизації – систему Pixie.

Працює вона так: користувачу пропонують вибрати предмет, який стане ключем до двох факторної авторизації. Потім зробити його фото. А для здійснення авторизації потрібно буде робити фото, яке Pixie буде порівнювати з оригіналом. Автори проекту обіцяють, що наразі він захищений від більшості вразливостей, наприклад, від перехоплення SMS, чи інших. Окрім того, дані не передаються на віддалені сервери, а все зберігається безпосередньо на пристрої

  • Gallery Guardian

Корисний інструмент батьківського контролю під назвою Gallery Guardian повідомить батьків про ситуації, коли їх діти на смартфон отримають фото з оголеною натурою. Причому самі знімки батькам демонструватися не будуть, щоб зберегти кордони дитини. А ось поради поговорити і посилання на інформацію про те, як краще це зробити, додаток дасть.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик