Топ ІТ-новин дня (2 лютого): Twitter дешевшає, Alphabet дорожчає, аудиторія Gmail і WhatsApp перевищує мільярд

“Яндекс” понизить у видачі мобільні сайти, акції Alphabet стійко ростуть, а Twitter падають в ціні, Facebook міняє алгоритм – ці та інші новини ІТ-ринку за 2 лютого.

Alphabet, материнська компанія Google, обігнала Apple у рейтингу найдорожчих компаній і зайняла перше місце. Внаслідок росту цін на акції Alphabet і падіння вартості акцій Apple змінилась їх капіталізація – капіталізація Alphabet по стану на вчорашній вечір склала $544 млрд, а капіталізація Apple – $534 млрд. Хоча на момент написання статті капіталізація Alphabet склала $529 млрд, а у Apple – $532 млрд. Водночас графіки показують, що акції Alphabet демонструють стійкий ріст, а ось акції виробника iPad падають в ціні.

alphabet shares

Це означає, що ситуація, яка склалася вчора, може повторитися і навіть закріпитися.

apple shatres

Ще одна цікава зміна в рейтингу капіталізацій великих компаній – Facebook зайняла четверте місце, обійшовши нафтового гіганта, компанію Exxon Mobil. Ці всі зміни означають, що на сьогодні чотири найдорожчі компанії світу – це Apple, Alphabet, Microsoft та Facebook.

Кожен сьомий житель планети сьогодні використовує месенджер WhatsApp. Кількість користувачів цього месенджера перевищила мільйон людей. Месенджером від Google користуються біля 800 млн користувачів.

Нова версія пошукового алгоритму “Яндекса” буде враховувати наявність у сайта спеціалізованої версії, оптимізованої під екрани мобільних пристроїв. Відсутність такої версії означатиме пониження сайту в пошуковій видачі.

В Мережі з’явилося креслення нового планшета Apple iPad Air 3, яке дозволяє зробити висновок, що цей планшет буде “молодшим братом” iPad Pro – аналогічним пристроєм меншого розміру.

apple ipad 3

Соціальна мережа Facebook готується змінити алгоритм формування стрічки новин. В першу чергу, Facebook буде демонструвати ті записи, які користувачі можуть прокоментувати, лайкнути або поділитися ними. Фахівці відзначають, що це може призвести до пониження аудиторії популярних Facebook-сторінок. Нагадаю, що залишити в своїй Facebook-стрічці лише записи користувачів можна за допомогою плагіна Facebook friends feed.

Акції Twitter стали дешевшими за ціну розміщення. Ціна акції Twitter в $16.34 означає капіталізацію компанії в $11.79 млрд. Вартість акцій падає, не дивлячись на те, що Twitter повідомляє про стійкий ріст доходів.

Поштовий сервіс Gmail може похвалитися мільярдною щомісячною аудиторією – в травні 2015 року аудиторія Gmail складала близько 900 тис користувачів. У Google є ще декілька сервісів з мільярдною аудиторією – це, звичайно, пошук, Android, карти, Chrome, YouTube і Google Play.

Сотні водіїв Uber протестували компанії біля штаб-квартири в Нью-Йорку, висловлюючи незадоволення “скороченню тарифів і просто в цілому погіршенню умов”.

Xiaomi виходить на американський ринок – телефони виробництва цієї компанії вперше з’являться у продажу в США

Google буде використовувати дронів для того, щоб роздавати 5G-інтернет.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь