7+3: найголовніше в ІТ за 27 листопада: новий вірус, замінник смартфона і “Вікіпедія” в Дарквебі

Ігри доповненої реальності небезпечні для водіїв, в Уанеті з’явився новий вірус-шифрувальник, а “Вікіпедія” стала доступна у Дарквебі

Дізнатися

“Вікіпедія” тепер доступна у вигляді onion-версії, доступ до неї можливий через Tor. Це, правда, неофіційний проект, проте наявність його допоможе користувачам з тих країн, де “Вікіпедія” заблокована. Сайт використовує власний сертифікат безпеки, тому часом браузер може повідомляти про небезпеку ресурсу.

Для тих, хто не може жити без смартфону в руках, дизайнер Клеменс Шиллінгер (Klemens Schillinger) створив його замінник – пристрій під назвою Substitute Phone. Це коробка, по розміру та формі вона нагадує смартфон. Проте це не є електронний пристрій, зате в ньому є кульки, які дозволяють повторити типові рухи власника смартфону – свайп, зміну зума, прокрутку.

В Австралії готуються продавати персональні дані громадян країни. Влада Австралії планує надати приватним компаніям платний доступ до національної біометричної бази даних. Очевидно, що правозахисники виступають проти, проте, схоже, загалом люди не вбачають у ситуації проблему.

Ризики мобільних ігор з доповненою реальністю експерти оцінили на статистиці аварій гравців в Pokemon Go. За півроку після релізу гри в одному з міст штату Індіана збільшилась кількість аварій, а збиток від них перевищив $20 млн. У масштабах США цей збиток міг скласти $7 млрд.

Американські спецслужби знали, що хакери з Fancy Bear намагалися зламувати електронну пошту американських чиновників, та мовчали про цю історію протягом року. Кілька тижнів тому стало відомо, що ці хакери загалом спробували зламати більше 4,7 тис акаунтів не лише американців, але й українських політиків та російських опозиціонерів.

В кінці минулого тижня Уанет зіткнувся з новим вірусом-шифрувальником Scarab. Він поширювався за допомогою ботнету Necurs. Спам-атака, яка поширювала вірус, розіслала більше 12 млн листів. Листи містили зображення відсканованих документів з підписами типу “Scanned from Lexmark”, хоча насправді у листі містилися архіви з виконуваним файлом. Вірус не озвучував суму викупу, а пропонував зв’язатися з його авторами.

З універсального крипто гаманця CoinPouch викрали крипто валюту більш як на $650 тис. Це універсальний крипто гаманець, проте з нього пропали лише токени Verge

Почитати

“Стартапи і бізнес” розповідає про найбільш популярні способи крадіжки грошей з банківських онлайн-акаунтів. Ці способи можна розділити на механічні та психологічні. Другі показують, що кіберзлочинці сьогодні – це справжні психологи. Через способів крадіжки грошей автори матеріалу називають різноманітні способи фішингу, крадіжка SIM-карти, техніка man-in-browser.

Минулого тижня продали онлайн-медіа Mashable за чверть ціни. У свій час Mashable поруч з Techcrunch були піонерами ІТ-журналістики, причому Mashable спеціалізувався саме на соцмедіа. Але в якийсь момент щось пішло не так. У статті журналіста “Лайфхакера” аналізуються причини, чому так сталося. Якщо коротко, то причини в необдуманих тратах, киданні з нішевого медіа в універсальне, занадто велика ставка на Facebook.

Автори статті з The Daily Beast розповіли про те, як російські хакери використовують Airbnb для відмивання грошей з викрадених кредиток. Активне обговорення цього способу відмивання ведеться на російських хакерських форумах. Хакери оплачують певні квартири на Airbnb, власники квартир відсоток віддають хакерам, переказуючи на їх карти або віддаючи готівкою. Зловмисники навчилися обманювати адміністрацію Airbnb, використовуючи житло “з історією” та позитивними відгуками. Хоча Airbnb аналізує квартири, які здаються через сервіс, не всі фейкові пропозиції вдається виявити.

 

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик