Кожен користувач щодня дивиться 12 хвилин відео на Facebook

Facebook розказала, скільки хвилин користувачі соцмережі щодня дивляться відео.

Багато людей не лише читають статуси і спілкуються у Facebook – вони дивляться відео на сторінках соціальної мережі. Генеральний директор Facebook, Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) у кінці січня повідомив, що кожного дня на перегляд відео у Facebook користувачі витрачають 100 млн годин. Щодня відео в соціальній мережі переглядає 500 млн людей.

Іншими словами, в середньому кожен користувач дивиться приблизно 12 хвилин відео на сторінках Facebook.

Ці цифри відображають лише той контент, який відображається за допомогою “рідного” вбудованого відеоплеєра Facebook і не містять даних щодо переглядів відео за зовнішніми посиланнями, наприклад, отриманих з YouTube.

Це число – 12 хвилин – може видатися не таким значущим у порівнянні з 40 хвилинами, які в середньому витрачають користувачі на перегляд відеоконтенту на YouTube з мобільних пристроїв. Крім того, до цього часу можна додати “примусову” демонстрацію відео в Facebook, коли відео-плеєр починає відтворення автоматично при прокручуванні стрічки новин.

Facebook video2

Повідомивши ці дані, Марк Цукерберг наголосив на планах по розширенню функціоналу Facebook з перегляду відеоматеріалів – у лідера серед соціальних мереж є плани щодо підсилення функцій відеоплатформи, що в результаті зробить її серйозним конкурентом YouTube.

Якщо Facebook вдасться заохотити до перегляду відео на своїх сторінках поціновувачів YouTube, створивши комфортний простір для цього, компанія зможе збільшити свою аудиторію. Однак, функція пошуку відео на Facebook потребує ще значних доробок. Поки що користувачі переглядають переважно ролики, які привертають їх увагу, попадаючи в їхні TimeLine. І мало хто з них шукає те, що вони хотіли б подивитися. Пошук і перегляд відео на Facebook може бути більш зручним, якщо він буде трохи більш організованим.

Окрім того, Facebook прийдеться також вирішувати питання, пов’язані з авторськими правами, щоб заохотити користувачів публікувати свої відеоролики не на YouTube, а завантажувати їх прямо на Facebook.

Чи здатна Facebook з часом перетворитися за повноцінного конкурента YouTube? Я думаю, що так. Зважаючи на аудиторію соціальної мережі, а також за умови, що Facebook зможе переконати авторів відео контенту віддавати перевагу її відеоплатформі, з часом відео на Facebook зможе конкурувати з відео на YouTube.

А якщо Facebook ще й придумає, як зробити так, щоб це відео працювало як рекламний інструмент, то можна стверджувати, що у YouTube буде серйозний конкурент в плані його гегемонії як основного відеосайту інтернету.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

One thought on “Кожен користувач щодня дивиться 12 хвилин відео на Facebook

Залишити відповідь