Топ ІТ-новин дня (4 лютого): день народження і гегемонія “ВКонтакте”

4 лютого соціальна мережа Facebook відзначила 12 років з моменту створення, акції GoPro обвалились в ціні, Microsoft відкликає зарядки до ноутбуків – про ці та інші важливі ІТ-новини дня в щоденному огляді

 • Apple знову стала найдорожчою компанією в світі після того, як акції Alphabet втратили в ціні і компанія, відповідно, перестала бути найдорожчою. Материнська компанія Google очолила список найдорожчих компаній світу після росту її акцій, спричиненого її гарними фінансовими результатами.
 • Кількість особистих повідомлень, які відправляють користувачі соціальної мережі “ВКонтакте” перевищило число в 5 млрд на добу.
  “ВКонтакте” традиційно є лідером серед мобільних додатків в Росії, випереджуючи всі решта соціальні мережі та месенжери.

VK

 • Microsoft відкликає два мільйони зарядних пристроїв до ноутбуків. Це пов’язане с тим, що більше 50 зарядок минулого року загорілися. Власникам ноутбуків Surface Pro, Pro 2 або Pro 3 рекомендується перевірити свої зарядні пристрої.
 • Cisco купує каліфорнійський стартап під назвою Jasper Technologies. Величина угоди – більше $1.4 млрд. Основним продуктом Jasper є мережева хмарна служба для пристроїв Інтернету речей
 • Відділення ФРС з Сан-Франциско заборонило своїм співробітникам використовувати Twitter за своїх персональних пристроях. Причина заборони – твіт одного із співробітників підрозділу про виборчий процес у Айові. Тепер співробітники зможуть використовувати офіційний Twitter ФРС лише з робочих комп’ютерів.
 • Генеральний директор Tesla Елон Маск особисто анулював замовлення на електрокар після того, як стало відомо, що замовник перед тим написав доволі різний пост про презентацію автомобіля та про поставку машин клієнтам компанії.

tesla

 • GoPro опублікувала неочікувано погані фінансові результати діяльності, повідомивши про збиток на акцію в розмірі $0.08 і чистий прибуток в розмірі $34.5 млн.
  Після оголошення фінансових результатів акції компанії впали в ціні на 19%.
 • У Facebook cпростували теорію шести рукостискань. Для цього в соцмережі проаналізували зв’язки кожного користувача з будь-яким іншим і дійшли висновку, що середнє число людей між двома користувачами Facebook складає 3.7. По цьому посиланню можна перевірити, через скількох людей ви пов’язані з іншими користувачами.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь