Топ ІТ-новин дня (5 лютого): мультиакаунти в Instagram і мета в 5 млрд від Facebook

Google хоче перейти на процесори від Qualcomm, в Twitter-записи можна додавати GIF-зображення, а Facebook хоче досягти аудиторії в 5 млрд – про ці та інші новини – в традиційному ІТ-огляді дня.

  • Компанія Google може відмовитися від процесорів виробництва Intel. А це призведе до великих втрат для виробника чіпів. Google розглядає для себе перехід на архітектуру ARM у своїх дата-центрах, основним виробником яких є Qualcomm. На сьогоднішній день Intel поставляє близько 99% загального об’єму процесорів для серверів.
  • В записи в Twitter можна додавати GIF-зображення. Наразі Twitter тестує додавання анімованих зображень у твіти – ця функція доступна лише декільком користувачам.
  • Згідно рішенню ООН, засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж був незаконно затриманий владою Великобританії та Швеції. Згідно з цим рішенням, Ассанж маж право на свободу переміщення та компенсацію.
  • Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг заявив, що планує збільшити аудиторію соціальної мережі до 5 млрд користувачів, тобто наблизити число користувачів Facebook до числа жителів Землі. Таких результатів Цукерберг планує досягнути до 2030 року. На сьогодні у Facebook – біля 1.5 млрд користувачів.

broke iphone

  • Apple запустила програму обміну пошкоджених iPhone на нові. Програма Trade-in почне працювати найближчим часом. Наразі вона буде доступна лише власникам пристроїв з США. Обміну підлягатимуть пристрої iPhone 5s (знижка на новий смартфон – $50), iPhone 6 (знижка $200) і iPhone 6 Plus (знижка $250).
  • Apple програла суд по позову одного з власників Apple Watch, який розбив екран свого “розумного” годинника лише через 10 днів після купівлі. Суд зобов’язав Apple прибрати із характеристик пристрою слово про ударостійкість гаджета.
  • В браузері Google Chrome з’явилась нова функція, яка попереджує відвідувачів сайту про наявність на ньому додаткових підозрілих кнопок, наприклад, за допомогою яких можна завантажити шкідливий додаток на свій ПК.
  • В Instagram з’явиться функція переключення між декількома акаунтами. Користувач зможе отримувати сповіщення про підписки, “лайки” та коментарі відразу стосовно різних акаунтів. Поки функція тестується.
  • Новий планшет на Ubuntu – пристрій BQ Aquaris M10 Ubuntu Edition – з’явився на ринку. Він отримав 10,1-дюймовий дисплей, дві камери, батарею, яка забезпечить до 11 годин роботи.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь