Топ ІТ-новин дня (10 лютого): новий Twitter і кубик Рубика за 8 секунд

Twitter додав рекламу і став схожим на Facebook, Uber оновив угоду використання, Google відмовилася від Flash – ці та інші новини дня 10 лютого

 • Twitter змінила алгоритм формування стрічки новин. Твіти будуть відображатися не у хронологічному порядку, а у відповідності до інтересів користувача. В компанії нічого не повідомили про принципи роботи цього алгоритму, проте сказали, що це будуть “найважливіші повідомлення” від людей, на які підписаний власник Twitter –акаунту.
 • Китайці купують Opera Software ASA — за 10,5 млрд норвежських крон ($1,2 млрд). Новими власниками стане група китайських компаній, якій належить розробник ПЗ Qihoo 360 Technology, розробник ігор Beijing Kunlun Tech та інвестиційна компанія Yonglian Investment.
 • Google припиняє підтримку Flash-банерів у своїх рекламних мережах. З січня 2017 року реклама, створена на базі Flash, не буде демонструватися у мережах Google Display Network та DoubleClick Digital Marketing. А з червня 2016 року такі банери не можна буде завантажувати в мережі.
 • Компанія Amazon створює власну мережу доставки. Відповідний проект отримав назву “Dragon Boat”, з його допомогою Amazon зможе конкурувати з FedEx і UPS.
 • Uber вніс певні зміни в угоду з користувачами, в якій тепер з’явився пункт щодо того, що клієнти компанії знімають з неї всю відповідальність за збитки та пошкодження. Окрім того, в угоді сказано, що користувачі розуміють, що перевізники, з якими співробітничає Uber, можуть не мати ліцензій.
 • Компанія Digital Shadows, яка працює в сфері кібербезпеки, отримала фінансування у розмірі $14 млн. Основний продукт компанії – платформа, яка дозволяє компаніям знаходити приховані фрагменти інтернету.
 • Twitter запустив нову рекламну функцію, яка передбачає демонстрацію відеороликів у верхній частині екранів комп’ютерів користувачів. Відео буде демонструватися один раз протягом доби при перегляді стрічки новин на смартфоні або через веб.
 • Apple створює власну CDN – систему доставки контенту. Розробники аналогічного сервісу з компанії Akamai повідомили, що це може означати, що Apple розробляє власний відеосервіс.
 • Хакери пропонували співробітникам Apple 20 тис євро за дані їх доступу – логіни і паролі, за допомогою яких вони планували отримати доступ до конфіденційної інформації.
 • Встановлено новий рекорд складання кубика Рубіка. Система під назвою Sub1, створена інженером та економістом Адамом Біром, вміє зібрати кубик менше як за 0.9 секунди.
 • На фоні появи інструментів блокування реклами, розробники створити плагін для браузера Chrome, який діє з точністю до навпаки – видаляє зі сторінки весь контент окрім реклами. Цей плагін NonAd Block було створено на хакатоні непотрібних і жахливих ідей.

 

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь