Топ ІТ-новин дня (17 лютого): інновації від Buzzfeed та Apple, яка заступається за терористів

Instagram запускає двухфакторную аутентифікацію, Україна – сама піратська країна світу, а в Apple не виконують рішення суду щодо терористів – ці та інші ІТ-новини дня в нашому огляді

В четвертому кварталі інвестфонд Tiger Global купив більше 10 млн акцій Apple на суму більш як в $1 млрд.

Apple відмовилась зламати iPhone терориста з Сан-Бернардіно на вимогу ФБР, не дивлячись на існування рішення суду. Терориста було застрелено ще в грудні минулого року. Його смартфон наразі захищено паролем. І водночас була активована система, яка передбачає видалення всіх даних після того, як пароль десять раз було введено невірно.

Компанію Buzzfeed назвали більш інноваційної, аніж Apple та Facebook. Цей сайт очолив рейтинг інноваційних компаній Fast Company. В топ-10 цього рейтингу також увійшли Uber, Netflix, Alphabet.

Футурологи з університету Оксфорда та компанії Citi Group стверджують, що роботи відберуть найбільш просту й низькооплачувану роботу у жителів країн, що розвиваються. В оцінці фахівців представлена доля,яку займуть роботи у виконанні некваліфікованої праці. Згідно з даними цього дослідження, в Україні вона складе 62%. Це більше, ніж у Литви (56%), Латвії (57%), проте менше, ніж в Китаї (77%).

Instagram запускає двухфакторную аутентифікацію. Це важливий інструмент для захисту акантів користувачів від хакерів.

Twitter запускає пошук по анімованим GIF-зображенням. Шукати можна буде по ключовим словам і по категоріям. Пошук буде доступним у веб-версії сервісу, а також у його мобільних додатках.

Засновники популярного месенджера Viber стали тестувати у Нью-Йорку конкурента Uber – сервіс виклика таксі Juno. Водії цього сервісу будуть сплачувати лише 10% комісійних, а також зможуть стати власниками акцій сервісу.

Google відкриває “лабораторію ідей” – підрозділ під назвою Jigsaw (“Головоломка”). Тепер так називатиметься інкубатор Google Ideas. Завдання цього підрозділу – працювати над інноваційними ідеями, створювати нові технології, в тому числі для вирішення геополітичних завдань.

США планували масову кібератаку на цивільну інфраструктуру Ірану. Операція під назвою Nitro Zeus стартувала б, якби дипломатичні переговори з іранською владою щодо врегулювання ядерної програми були б невдалими.

В Індії було створено найдешевший у світі смартфон – компанія Ringing Bells створила смартфон Freedom 251, ціна якого не перевищує $4. Цікаво, що він підтримує 3G-зв’язок.

В черговий раз Україну було названо найбільш піратською країною світу. Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) третій рік поспіль визнав Україну основним порушником авторських прав в інтернеті. Окрім нашої країни, стійкими порушниками авторських прав було названо Чилі, Китай, Індію, Росію, Таїланд і В’єтнам. Кандидатами у список найбільш піратських країн є Бразилія, Канада, Колумбія, Гонконг, Індонезія, Мексика, Швейцарія, Тайвань і Об’єднані Арабські Емірати.

Уряд Великобританії намагається заставити людей підтвердити той факт, що вони є повнолітніми до того, як вони почнуть дивитись порно. Влада почала консультації з приводу інструментів обов’язкової перевірки віку для користувачів порноконтенту.

Аналіз згадок політиків у Twitter – не найкращий спосіб вгадати результат майбутніх виборів. До такого висновку дійшли німецькі вчені. Основна причина цього – той факт, що аудиторія Twitter – дуже специфічна і вона не відображає повністю думку всього електорату.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь