Топ ІТ-новин дня (23 лютого): 100 млн в Telegram та RCS від Google

Apple далі веде протистояння з ФБР щодо нерозблокування смартфона стілка із Сан-Бернардіно, Google пропонує відмовитись від SMS, Uber вирішує питання безпеки – про це та інше в ІТ-огляді дня

Аудиторія Telegram – мобільного месенджера, створеного Павлом Дуровим, досягнула відмітки в 100 млн активних користувачів в місяць. Про це Павло Дуров повідомив під час Всесвітнього мобільного конгресу Mobile World Congress, який зараз проходить у Барселоні.

Генеральний директор Apple Тім Кук надіслав співробітникам компанії Apple листа, в якому пояснив, чому компанія не хоче виконувати запит ФБР щодо розблокування iPhone терориста із Сан-Бернардіно. В ньому Тім Кук заявив, що ФБР варто відкликати свою вимогу, відповідно до якої розробники Apple повинні створити інструменти, які б могли допомогти обійти паролі iPhone.

Білл Гейтс опублікував свій щорічний лист, який засновник Microsoft опублікував на сайті благодійного фонду Bill and Melinda Gates Foundation (B&MGF). Велика частина листа присвячена проблемам чистої енергії.

Facebook створила детальну карту населення Землі за допомогою штучного інтелекту. Карта була створена підрозділом Connectivity Labs, який є частиною ініціативи Internet.org.

FB map

Uber зайнялася перевірками безпеки своїх співробітників після того, як стало відомо, що водій цього сервісу зізнався у стрілянині по невинним людям і вбивстві декількох з них. Аналітики вважають, що сервісу Uber варто ввести тривожну кнопку, схожу на ту, яка є у індійській версії сервісу.

Український підрозділ Google повідомив про запуск безкоштовного сервісу Google AdWords для нових рекламодавців. Це новий курс, перероблений у відповідності до зворотного зв’язку, отриманого від слухачів.

Акції FitBit впали на 15% після закриття торгів в понеділок, 22 лютого після того, як компанія повідомила свої квартальні результати . Fitbit заявила, що протягом четвертого кварталу компанія продала 8.2 млн пристроїв. При цьому 79% своїх доходів вона отримала з нових продуктів, включаючи FitBit Charge і Surge.

Samsung відкрила у Нью-Йорку новий магазин, в якому нічого не продається. Всередині знаходяться кафетерій, арт-галерея, кінотеатр. В Samsung цей магазин ще називають культурним центром, призначеним для вивчення продукцію южнокорейського гіганта.

Більше половини американців вважають, що Apple повинна розблокувати iPhone стрілка із Сан-Бернардіно. Такі дані представив аналітичний центр Pew Research. І лише 38% вважають, що Apple не повинна розблоковувати телефон.

До речі, Білл Гейтс теж вважає, що Apple повинна виконати вимогу ФБР. А ось Павло Дуров підтримав Тіма Кука в боротьбі проти ФБР, заявивши:

“спільнота кожної окремої країни повинна вирішувати, чи хоче вона замінити приватність на те, що називають високим рівнем безпеки і нижчим рівнем тероризму”.

Компанія Google вирішила організувати турнір, в якому Лі Се Доль, чемпіон світу з гри в Го зіграє з штучним інтелектом, програмою AlphaGo Google DeepMind. Турнір пройде в період з 9 по 15 березня у Південній Кореї.

Генеральний директор Apple Тім Кук не став заперечувати, що його компанія працює над проектом автомобіля.

Жителька Великобританії Террі-Марі Палмер була засуджена до довічного ув’язнення за те, що вона влітку 2015 року вбила свого бойфренда за надмірну пристрасть до Facebook.

Влада Німеччини отримала можливість слідкувати за комп’ютерами підозрюваних за допомогою спеціально створеної троянської програми. Дозвіл на її використання було надано 22 лютого.

RCS

Google хоче замінити SMS на RCS (Rich Communications Services) – стандарт, який дозволить передавати не лише текст, але й фотографії. Компанія наразі веде переговори щодо того, щоб зробити RCS стандартом для пристроїв на платформі Android.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь