Топ ІТ-новин дня (25 лютого): Foxconn купила Sharp, Дуров тратить мільйон на Telegram

Компанія Foxconn Technology Group купила Sharp, Цукерберг пояснив про появу нових “реакцій” у Facebook, Google буде захищати онлайн-медіа. Ці та інші ІТ-новини дня

Генеральний директор Apple Тім Кук порівняв намагання зламати iPhone колишнього терориста із “штучною раковою пухлиною”. Окрім того, Тім Кук сказав, що виконання цього рішення матиме негативні наслідки для Америки.

Підрозділ Google, компанія DeepMind, яка займається розробкою штучного інтелекту, створила нову структуру під назвою DeepMind Health. Ця структура буде займатися створенням нового програмного забезпечення для сфери охорони здоров’я з елементами штучного інтелекту.

Apple планує в найближчому майбутньому створити таке програмне забезпечення для iPhone, яке було б неможливо зламати. Ця розробка – своєрідна відповідь Apple на намагання ФБР заставити компанію розблокувати смартфон вбитого терориста з Сан-Бернардіно.

Якщо Apple таки зробить iPhone, який неможливо зламати, це викличе нові претензії влади до компанії.

Тайванська компанія Foxconn Technology Group, яка збирає смартфони відомих брендів, в тому числі Apple, купила японського виробника електроніки Sharp. Це відбулося, не дивлячись на намагання влади Японії заважити переходу однієї з найбільших компаній країни до рук іноземних власників. Foxconn отримає 65.9% акцій Sharp.

В Google Docs з’явилась функція редагування текста голосом. Раніше користувачі сервісу могли вводити текст за допомогою голосових команд, зараз стала доступною й функція редагування. Окрім правок самого тексту, користувачі можуть голосом змінювати шрифт та його вирівнювання. Поки сервіс розуміє команди лише англійською мовою.

Павло Дуров намагатиметься монетизувати сервіс Telegram в найближчі два роки. Серед варіантів його монетизації Дуров розглядає запуск сервісів для бізнесу. Наразі Telegram існує лише на власні гроші Павла Дурова, без залучення інвестицій. Дуров декілька раз відмовлявся від зовнішніх інвестицій. Щомісяця він тратить на підтримку сервісу біля $1 млн в місяць.

Марк Цукерберг сказав, чому в Facebook запустили сервіс “Реакції” замість однієї кнопки dislike. Він сказав, що доволі часто люди хочуть поділитися сумом або розчаруванням. Спільнота користувачів Facebook давно просила ввести кнопку “мені не подобається” (dislike), проте не для того, щоб люди змогли показати, що їм щось не подобається, а для того, щоб виразити співчуття чи інший спектр емоцій. А ось найбільш популярною кнопкою нових “Реакцій” Facebook є кнопка Love (“Любов”), котра в деяких версіях ще може називатися “Супер”.

Ряд депутатів Держдуми Росії внесли законопроект, згідно з яким агрегатори новин, в тому числі “Яндекс.Новини” прирівняють до ЗМІ. Це відповідно вимагало введення для цих сервісів тих же обмежень, що й для ЗМІ, наприклад, дає владі право виключати з агрегаторів недостовірну на їх думку інформацію. Через декілька годин Мінкомзв’язку Росії виступило проти введення таких обмежень.

Google запропонувала онлайн-медіа безкоштовний захист від DDoS-атак. Новий сервіс отримав назву Project Shield, до офіційного старту від декілька років тестувався в закритому режимі. Project Shield при різкому рості запитів до сайту визначає джерело DDoS-атаки та блокує його. В деяких випадках сервіс може показувати лише кешовату версію сторінки, знижуючи таким чином загальну загрузку на сайт. Сервіс доступний безкоштовно.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь