Топ ІТ-новин дня (26 лютого): Apple та Signal і PlaNet від Google

Apple найняла розробника месенджера Signal та готується випустити новий планшет, Uber запускає свій мобільний гаманець, YouTube розмиває обличчя на відео – про це на інше ІТ-світ говорив 26 лютого

Генеральний директор Yahoo Маріса Майєр зустрілась з інвесторами компанії. Аналітики думають, що ця зустріч була потрібна Майєр для того, щоб вона зберегла свою посаду. Водночас відомо, що найближчим часом компанія звільнить більше 400 працівників. Окрім того, Майєр, мабуть , прийняла більш “оборонну позицію” щодо ідеї продажу основного продукту Yahoo, вона вірить в те, що колишню велич компанії можна повернути.

Microsoft, Facebook і Google планують подати судові клопотання в підтримку компанії Apple в її боротьбі з ФБР в кейсі зі смартфоном терориста із Сан-Бернардіно.

Google анонсувала систему під назвою PlaNet , яка вміє визначити місце, в якому було зроблено фотознімок. Для цього система аналізує вміст фотографії. Новий інструмент використовує штучний інтелект.

Didi Kuaidi, найбільший конкурент Uber в Китаї залучив інвестиції в розмірі $1 млрд, завдяки чому оцінка сервіса перевищила $20 млрд.

В березні 2016 року компанія Apple представить новий планшет iPad Pro з розміром екрана в 9.7 дюйма. Він буде поставлятися із зовнішньою клавіатурою та цифровим пером Apple Pencil.

ipad pro

Apple взяла на роботу автора месенджера Signal – одного з найбільш захищених інструментів анонімної комунікації, власне, того, який Едвард Сноуден називає найкращим в своїй категорії. Фредеріка Джейкобс (Frederic Jacobs) займеться створенням технологій шифрування та захисту персональних даних користувачів продукції Apple.

Uber готує запуск власного мобільного гаманця. Вперше він з’явиться в Індії – це компанії потрібно через те, що Центробанк цієї країни ввів більш жорсткі правила використання кредитних карт.

Відеосервіс YouTube навчився розмивати обличчя на відеозаписах та об’єкти, що рухаються. Наприклад, відеосервіс може розмити обличчя протестувальників або дітей на відео. Функція може застосовуватися як в автоматичному, так і в ручному режимах. В компанії підкреслюють, що ця функція може бути застосована в ситуаціях, коли можливе переслідування з боку державних чиновників.

youtube blur

Держдума Росії в першому читанні прийняла так званий “податок на Google”. В законопроекті перераховані ІТ-послуги, які повинні оподатковуватися за допомогою ПДВ. Серед них – продаж контенту, ПЗ, хостинг, реєстрація доменів, рекламні послуги та багато іншого. Цей податок застосовується до іноземних компаній, які діють на території Росії. Одна з причин його введення – ситуація, згідно з якою російським користувачам та компаніям вигідніше купувати контент та ПЗ у іноземних компаній через відсутність ПДВ для їх продукції.

Google вбудувала у свою пошукову систему пошук статей із ЗМІ, запустивши функцію AMP. Ця технологія прискорює завантаження статей при роботі на мобільних пристроїв. Таким чином Google перетворюється з пошукової системи на сервіс з контентом.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь