Топ ІТ-новин дня (29 лютого): перемога Apple та скандал у Вікімедіа

Apple здобула попередню перемогу у протистоянні з ФБР, керівник Фонду Вікімедіа пішла з посади, Twitter є більш ніж збитковим. Ці та інші новини дня в щоденному огляді.

Федеральний суддя в Брукліні ухвалив, що уряд не може змушувати Apple розблоковувати iPhone, так як він не надав достатньо свідчень щодо необхідності зробити це. Проте це рішення не стосується обговорюваної зараз справи стрілка із Сан-Бернардіно. Водночас воно може стати прецедентом для нової більш резонансної справи протистояння Apple та ФБР.

Apple планує 21 березня провести захід для ЗМІ. Очікується, що на ньому буде представлений новий iPad та нова менша модель модель iPhone.

На думку аналітиків з Fortune, найбільш ймовірним покупцем компанії Yahoo є кабельний оператор Verizon. Не виключається також інтерес до Yahoo з боку Time Inc.

Виконавчий директор Фонду Вікімедіа Лайла Третіков (Lila Tretikov) пішла з організації через спроби Вікіпедії запустити власну пошукову систему Knowledge Engine – керівник звільнилась через незадоволення співтовариства авторів і прихильників Вікіпедії.

Проблема полягала в тому, що після публікації опису Knowledge Engine виявилося, що пошукова система планує заробляти на рекламі та виділенні пошукових результатів.

twitter2

Збиток компанії Twitter за період з 2006 року склав $2 млрд. Після виходу компанії на біржу її збиток ще сильніше збільшився – завдяки виплатам акцій співробітникам компаній у вигляді винагороди. В 2015 році збиток компанії Twitter склав $520 млн. Нагадаю, що аудиторія Twitter практично не росте, компанія готується до скорочення персоналу.

Apple випадково зламала порти Ethernet на деяких старих комп’ютерах Mac. Це відбулося після останнього оновлення програмного забезпечення. Компанія визнала помилку і випустила нове оновлення, щоб виправити проблему.

WhatsApp готується припинити підтримку платформ BlackBerry і Nokia в 2017 році. Представники сервісу відзначили, що що ці платформи не пропонують своїм користувачам сучасних можливостей.

У Великобританії почали тестування платіжного сервісу Drone Pay. Його засновники об’єднали дрон і безконтактну платіжну карту. Дрон переніс карту до місця, де знаходиться POS-термінал, коли дрон буде на достатньо близькій відстані, з карти спишуться гроші.

drone

Журналіст з Києва створив сайт для пошуку без посередників житла в Києві та околицях Dwell. Наразі всі функції сайту безкоштовні, проте з часом засновники проекту планують брати гроші за доступ до контактних даних.

У Мумбаї введено штрафи за небезпечні селфі – цьому рішенню передувало створення 16 зон без селфі, які б дозволили уникнути загибелі людей, коли ті себе фотографують. Ці зони розташовані на берегу моря, на високих точках, де немає загороджень. Індія є одним із лідерів серед країн по числу летальних селфі.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь