Топ ІТ-новин дня (1 березня): ДТП з участю безпілотника від Google та стотисячний штраф для Facebook

В перший день весни безпілотний автомобіль Google попав у аварію, стали відомі подробиці нового смартфона від Apple, в Україні з’явилася краудфандингова платформа для шкіл.

В Каліфорнії сталася перша ДТП з участю безпілотних автомобілів Google, причому вперше винуватцем аварії був саме автомобіль-безпілотник. У аварії ніхто не постраждав, автомобіль трошки подряпався і незначно пошкодив автобус, який він намагався об’їхати.

Один із співробітників сервісу Snapchat став жертвою афери – він отримав електронного листа від людини, яка представилась генеральним директором компанії і запросив зарплатні відомості співробітників, що, власне, й отримав. Проте в компанії підкреслюють, що ніякі системи її не було зламано.

З’явилась нова версія комп’ютера Raspberry Pi 3 Model. Його ціна в $35 – така сама, як і у його попередників. Проте він працює на основі 64-бітного процесора та підтримує Wi-Fi і Bluetooth.

Raspberry Pi 3 Model

На думку деяких аналітиків, новий менший iPhone не буде підтримувати функцію 3D Touch. Компанія Apple представить моделі з двома об’ємами пам’яті – в 16 та 64 гігабайти.

Американські хакери хочуть заставити терористів з ІДІЛ відмовитися від соцмереж. В результаті вони повернуться до використання звичайних телефонів, які легше прослуховувати.

Китайська компанія Vivo представила смартфон Vivo Xplay 5 з рекордним об’ємом пам’яті в 6 Гб. Модель отримала дисплей з розміром по діагоналі в 5.43 дюйми, вона підтримує 4G, працює на платформі Android.

В Україні з’явилася краудфандингова платформа для вчителів GoFundEd. Сервіс стартував при підтримці громадської організації “Про.Світ”. Мета платформи – збір коштів на навчальні проекти для українських шкіл.

Netflix, схоже, успішно заблокувала можливість використання VPN при авторизації на сайті. Віртуальні приватні мережі (VPN) використовувалися для отримання доступу до контенту Netflix користувачами з тих країн, де сервіс не працює офіційно.

Стало відомо, як виглядатиме майбутня бюджетна модель смартфона iPhone 5SE. Зовні цей смартфон буде схожий на iPhone 5S. Анонс цього пристрою заплановано на 15 березня цього року. Попередня вартість гаджета – від $450 до $500.

ІДІЛ пригрозив зламати Google. Підрозділ Кіберхаліфату взяв на себе відповідальність за злам іншого сайту http://addgoogleonline.com – в понеділок, 29 лютого, на цьому сайті з’явився логотип кіберпідрозділу і грав гімн ісламської держави.

Компанія Facebook в Німеччині була оштрафована на 100 тисяч євро за те, що вона не в достатній мірі інформувала своїх клієнтів щодо використання їх інтелектуальної власності.

social media1

Соціальні мережі прискорюють старіння – активні користувачі соціальних мереж відзначили у себе такі прояви старіння як мімічні зморшки, втрату еластичності шкіри.

Netflix створює контент для перегляду у віртуальній реальності. Про це компанія повідомила під час виставки Mobile World Congress 2016 у Барселоні.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь